MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bieg Gwarków nie tylko dla dorosłych

Wiadomości: REGION, Andrzejówka
Środa, 13 lutego 2013, 16:24
Autor: red
Fot. red
Skończyły się ferie, a wraz z nimi akcja „Ferie z OSiR–em”, skierowana do dzieci i młodzieży. Nasze pociechy poszły do szkoły, ale nie ma żadnych przeszkód, by nadal rozwijać się sportowo, rodzinnie bądź indywidualnie.

Już za niecałe dwa tygodnie święto biegaczy narciarskich w pięknie położonej Andrzejówce. Przypominamy, że Bieg Gwarków odbywający się w niedzielę 24 lutego, to nie tylko Główny Bieg na dystansie 20 oraz 10 kilometrów.

Dzieci na wesoło mogą zmierzyć się z dystansami dopasowanymi do swoich możliwości oraz wieku. Dzieci z rocznika 2006 oraz młodszych mają do przebiegnięcia, bądź przejścia, zaledwie 300 metrów. Rocznik 2004 i 2005 to już 500 metrów. Pociechy urodzone w roku 2002 oraz 2003 zmierzą się z 1 kilometrem. Dwa kilometry to dystans dla starszaków urodzonych w roku 2000 oraz 2001. Najdłuższa odległość 3000 tysięcy metrów jest przeznaczona dla młodych biegaczy urodzonych w 1999 (dziewczęta), 1998 i 1997 (chłopcy) roku.

Pamiętajmy, że dzieci najlepiej uczą się poprzez naśladowanie, więc dajmy latoroślom przykład wesołego, pozytywnego ruchu, który wzmocni młode organizmy i pokaże, że sport to nie tylko zdrowie, ale także świetna zabawa.

Dla wszystkich tych, którzy chcą znaleźć się wśród uczestników z medalem na piersi, a nie chcą brać udziału w Biegu Głównym, zorganizowany jest również bieg: „Liczy się udział” na dystansie 5 kilometrów.

Po skończonym wyścigu można dopingować pozostałych zawodników jak również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przewidziane są zabawy na śniegu, konkurencje sportowe oraz ognisko.

Czytaj również

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius

Sezon jeździecki rozpoczęty

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gwarek 13-02-2013 17:26
naprawdę warto mila i nie zapomniana przygoda uczestniczenia w święcie narciarskich biegaczy w biegu gwarków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje Dworzec Wałbrzych Centrum

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Wałbrzyski Aqua Zdrój przyłącza się do akcji "STOP Plastik"

Trzy dni pełne atrakcji

Po co nam Unia?