MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Bieg Gwarków już pojutrze

Wiadomości: REGION, Andrzejówka
Piątek, 22 lutego 2013, 13:17
Autor: red
Fot. PAW
Trwają przygotowania do XXXIV Biegu Gwarkow.

Do Andrzejówki dotarł ratrak z Dusznik i będzie przygotowywał trasy. Obie zostały już wcześniej objechane przez skutery, narciarze biegali w ostatnich dniach także wokół Klina. Teraz trasy zostaną poszerzone, a polana ubita. W Andrzejówce jest pięknie, śniegu pod dostatkiem, dojazd dogodny, można w ostatnich dniach przed biegiem jeszcze potrenować.

Do biegu zgłosiło się już blisko 500 zawodników. Ostatnio zgłosiło się kilkunastu Czechów, są nasi zwycięzcy poprzednich edycji Jolana Benesova, Jitka Pesinova, Tomas Cada, Pawel Brydl. Zapewne narciarze zza południowej granicy powalczą o zwycięstwa na głównym dystansie.

Przypomnijmy, jak można odbierać numery startowe. Do piątku włącznie numery są do odebrania w siedzibie OSiR-u ul. Wysockiego 11.00 do godz. 14.00. W sobotę 23 lutego numery można odebrać w Andrzejówce w schronisku w godz. 12.00-15.00, a następnie w OSiR-ze na recepcji w godz. 16.00-20.00. I w dniu startu numery czekać będą w biurze zawodów w godz. 7.30 -10.00. Kto zgłosił się elektronicznie i opłacił startowe przelewem powinien wykazać się dokumentem przekazania pieniędzy. Wówczas odebranie numeru startowego potrwa chwilę. Rzecz jasna, OSiR ma wykaz opłat wniesionych do piątku, co usprawni wydawanie numerów, ale warto mieć swoje potwierdzenie opłaty startowego. Można zgłosić się i opłacić startowe na miejscu w piątek czy sobotę, wówczas opłata wynosi jeszcze 35 zł. W dniu zawodów zgłoszenie kosztuje już 70 zł. Nie warto więc czekać, warto zgłosić się i zapłacić wcześniej. Przypominamy, że zwolnienie z opłat są uczniowie i studenci do 25 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) oraz weterani powyżej 60 roku życia (urodzeni przed 1953 rokiem).

Zachęcamy do udziału i do kibicowania. Przypominamy, że bieg na 10 km to Memoriał Józefa Pawlika, zasłużonego wieloletniego trenera narciarstwa biegowego i biathlonu w regionie. Bieg na 5 km to impreza pod hasłem "Liczy się udział" - dla sympatyków narciarstwa, dla sympatyków rekreacji, ruchu na świeżym powietrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na skrzyżowaniu

Parking dla kamperów

Miasto broni strażników

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~......... 22-02-2013 19:48
będą te darmowe autobusy spod OSIR-u??? wie ktoś?
~benkmen 23-02-2013 1:16
A po co aż w "Andrzejówce"?Nie wystarczy zrobić ten bieg w Rynku i zakończyć na Pl.Kościelnym, bo tam tyle śniegu nawaliło i nikt go nie usuwa czekając na roztopy?
~czesiu 23-02-2013 9:55
Zróbta bieg pościgowy,zającem będzie Romek,padną rekordy świata.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Nieco inne zakończenie

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Obwodnica – nowe informacje

Dzieci nagrodzone