MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Biblioteka wraca na wysokie obroty

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 13:38
Aktualizacja: 13:39
Autor: Sven
Po lipcowej przerwie urlopowej i sierpniowej działalności w „trybie wakacyjnym”, Biblioteka pod Atlantami wraca na wysokie obroty. Wrzesień przyniesie kontynuację kilku przedwakacyjnych cyklów oraz kilka nowych wydarzeń.

Do końca miesiąca będzie czynna wystawa malarstwa, od lat związanego z Wałbrzychem, Krzysztofa Janusza Jędrzejca, która jest dostępna w Galerii od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.00.

15 września upływa termin składania prac na konkurs ogłoszony w ramach programu „Zasłuchaj się w książce – nie tylko polskiej” realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Regulamin dostępny na www.atlanty.pl i www.pzn.org.pl. Wszyscy zainteresowani udziałem w Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Książki Mówionej mają jeszcze ponad dwa tygodnie na zgłoszenie swojej pracy.

Dwukrotnie będzie się można zatrzymać na „Przystanku Atlanty”. 17 września dr hab. Stanisław Januszewski opowie o zabytkach techniki Dolnego Śląska, natomiast 28 września - dr Romuald M. Łuczyński przybliży dzieje rezydencji szlacheckich w okolicach Wałbrzycha do 1945 roku. Obydwa spotkania organizuje Pracownia Regionalna, a odbędą się w sali Galerii pod Atlantami. Początek o godz. 11.00.

23 września, w cyklu Seans pod Atlantami, o godzinie 17.30 zaprezentowany zostanie film pt. „Bracia” w reżyserii Susanne Bier. Autorka określa ten film jako historię miłosną. Uczucia zawsze są ciekawe, w tym przypadku tłem akcji jest wojsko, w dodatku duńskie. Daje to szansę poznania, choćby wycinka mało znanej duńskiej rzeczywistości.

Jednak największą wrześniową imprezą, którą współorganizuje Biblioteka pod Atlantami, będzie Festyn Wielokulturowy, który odbędzie się 12 września. Będzie on okazją do uświadomienia sobie, że w Wałbrzychu mieszkają ludzie różnych kultur i narodowości.

Polecamy i zapraszamy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Biblioteka zaskakuje

Nowy singiel SILENTlive

Podstępni oszuści

WOK z BMK

BWA też otwarte

Galeria zaprasza