MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Biblioteka przyjazna seniorom

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 9 kwietnia 2009, 9:37
Aktualizacja: 9:42
Autor: stud/pras
Zajęcia komputerowe dla seniorów
Fot. pras
Świebodzicka Biblioteka frontem do klienta, a szczególnie do osób starszych. Na seniorów czekają pokazy filmów, warsztaty internetowe i książki na telefon, dostarczane prosto do domu

- W każdy pierwszy czwartek miesiąca, w bibliotece przy ulicy Świdnickiej 15 odbędzie się projekcja filmu. Przewidujemy różnorodny repertuar, w zależności od upodobań i sugestii oglądjacych. Na pewno będą to filmy biograficzne, ekranizacje powieści ale także głośne hity filmowe ostatnich lat, komedie, filmy sensacyjne i obyczajowe. Początki projekcji o godzinie 11.00 – mówi dyrektor biblioteki, Małgorzata Gruzińska.
Rusza także popularna w innych miastach „książka na telefon”. Z usługi mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Świebodzic, którzy mają problem z dotarciem do biblioteki. Wystarczy zadzwonić pod nr 0 74 666 95 74 i zamówić ulubioną pozycję. Książkę można też zamówić przez Internet, zamówienie trzeb awysłac na adres: mbp_swiebodzice@hotmail.com. Wypożyczanie książek jest bezpłatne. Dostawa książek do czytelnika - w każdy drugi czwartek miesiąca. Książki mogą też zamawiać mieszkańcy okolicznych miejscowości - Mokrzeszowa, Cieszowa, Grochotowa czy Olszan.
Biblioteka będzie także uczyć naszych seniorów obsługi komputera i korzystania z internetu.
- Pokażemy, jak założyć pocztę elektroniczną, jak wyszukiwać potrzebne informacje w Internecie. Będzie się można u nas nauczyć pisania dokumentów, czy praktycznego korzystanie z portali internetowych - zachęca dyrektor Grudzińska.
Warsztaty będą się odbywać w grupach dwuosobowych od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 10.00 w bibliotece przy ul. Świdnickiej 15. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umawianie się na warsztaty pod nr telefonu 0 74 666 95 75.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Minister wręczyła granty

Zagłosuj na Impuls!

Mierzą prędkość

Zagospodarowali szczyt

Remontują Niepodległości

Bezpieczeństwo w wakacje

Duda w Wałbrzychu

Absolutorium to formalność