MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biblioteka pod Atlantami organizuje "Tydzień Jubileuszowy"

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 listopada 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 10:08
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Zbliżają się obchody 70–lecia Wałbrzyskich Bibliotek Publicznych. Pierwszą polską bibliotekę w Wałbrzychu utworzono 1 grudnia 1945 roku.

Biblioteka pod Atlantami organizuje z tej okazji "Tydzień Jubileuszowy", który trwać będzie od 30 listopada do 5 grudnia. Poniżej przedstawiamu informacje o planowanych wydarzeniach.

Tydzień Jubileuszowy

30 listopada - 5 grudnia
"Tajemnice kamienicy pod Atlantami" - razem z rodziną i przyjaciółmi przemierzaj bibliotekę od zagadki do zagadki, rozszyfrowując wierszowane wskazówki. Na końcu czeka skarb!
"Są w Rynku takie kamienice,
Co kryją w sobie tajemnice.
Stań przed tą z dziewiątym numerem,
Tylko nie pomyl dziewięć z zerem.
W podcienia skieruj kroki swoje
i otwórz książnicy podwoje."
Biblioteka pod Atlantami. Budynek Główny (Rynek 9).

30 listopada – 5 grudnia
"Jak dobrze znasz swoją bibliotekę?" - odpowiedz na pytania dotyczące wałbrzyskich bibliotek wczoraj i dziś, zdobądź nagrody! Quiz dostępny przez cały tydzień we wszystkich działach i filiach bibliotecznych.

30 listopada
Jubileuszowy wieczór z poezją Mariana Jachimowicza. Galeria pod Atlantami (Rynek 9), godz.17:00.

1 grudnia
Uroczysta gala z okazji 70-lecia Wałbrzyskich Bibliotek Publicznych. Wręczenie PiMBP „Bibliotece pod Atlantami” w Wałbrzychu Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wejście na zaproszenia. Galeria pod Atlantami (Rynek 9), godz. 16:00.

2 grudnia
Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem - dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, felietonistą, autorem książek „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” oraz „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. Multimedialna Filia Biblioteczna (ul. Kasztelańska 7), godz. 17:00.

2-3 grudnia
Kiermasz taniej książki – zdobądź ciekawe wydawnictwa beletrystyczne i popularnonaukowe w atrakcyjnych cenach. Biblioteka pod Atlantami (Rynek 9), Atrium, od 10:30 do 16:00.

3 grudnia
"Tajemnice wałbrzyskiego Rynku" - zdradzi Tomasz Jurek z Dolnośląskiej Grupy Badawczej. Historia, handel, pomniki, architektura oraz życie mieszkańców. Wydarzenia odległe i całkiem współczesne. Warto zobaczyć i posłuchać. Galeria pod Atlantami (Rynek 9), godz.17:00.

3 grudnia
Maraton czytania – czytelnicy, uczniowie i bibliotekarze wspólnie odczytają "Legendę o wałbrzyskiej bibliotece". Multimedialna Filia Biblioteczna (ul. Kasztelańska 7), godz.11:00

4 grudnia
„70 pięknych słów na 70- lecie”- przypomnimy historię wałbrzyskich bibliotek, wspólnie poczytamy, zaprosimy do udziału w konkursie wiedzy o bibliotece i książkach oraz na przedstawienie przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17.
Galeria Victoria (ul. 1 Maja 64) od godz. 15:00.

Czytaj również

Wałbrzych za KO

Warto obejrzeć

Wyjątkowa wystawa

Koalicja zmobilizowana

33 Twarze Natury

Zrezygnujcie z plastiku!

Znamy nazwiska posłów z naszego regionu!

Znamy laureatów