MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biblia Leopolity w Pałacu Jedlinka

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Sobota, 9 czerwca 2018, 14:35
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 12:57
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Pałacu Jedlinka w Jedlinie–Zdroju odbył się wernisaż wystawy w ramach cyklu "Perfekcyjne Polonika – Ważne Dzieła Kultury Polskiej". Tym razem zaprezentowana została Biblia Leopolity.

Biblia Leopolity to najstarszy przekład Pisma Świętego na język polski. Egzemplarz, który trafił na wystawę, pochodzi z 1575 roku i posiada dedykację dla króla Henryka Walezego. Wernisażowi wystawy towarzyszyły wykłady, koncert Chóru Millenium i recital wykonany na klawiszowym instrumencie elektrycznym - współczesnym odpowiedniku fisharmonii, którą rodzina Ledów przekazała na rzecz Pałacu Jedlinka.

Zorganizowany przez Fundację Supralibros z Jaworzna i Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka w Jedlinie-Zdroju projekt "Perfekcyjne Polonika - Ważne Dzieła Kultury Polskiej" to cykl wystaw, na których prezentowane są sprowadzone zza granicy wybitne dzieła, związane z Polską. Wystawom towarzyszą prelekcje, wykłady i warsztaty naukowe.

Warto zaznaczyć, że do tej pory w ramach cyklu "Perfekcyjne Polonika - Ważne Dzieła Kultury Polskiej" zaprezentowane zostało dzieło Kazimierza Siemienowicza: "Wielkiej sztuki artylerii część pierwsza" z 1650 roku i rękopis listu generała Jana Henryka Dąbrowskiego. Wszystkie trzy eksponaty można oglądać do końca sierpnia w Pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ochojska przed Zalewską

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Najemcy mieszkań przy ulicy Husarskiej mogą liczyć na dopłaty do czynszu

Wyniki I etapu przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Wałbrzyski policjant zaprezentował broń historyczną oraz współczesną

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Żywa lekcja przyrody