Czytających: 5263

Czarny Bór: Biathloniści z Czarnego Boru zdominowali rywalizację

Środa, 15 marca 2017, 12:18
To się jeszcze nie zdarzyło. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w odbywającej się od 10–14 marca 2017 r. w Jakuszycach w trzech biegach kadetów wszystkie 9 miejsc na podium zajęli zawodnicy jednego klubu. To UKN Melafir z Czarnego Boru.

Zdobywcy 9 medali indywidualnie juniorzy młodsi UKN Melafir zdobyli także złoty medal w sztafecie, w której pobiegli w składzie: Wojciech Filip, Mateusz Gierczyk i Wojciech Janik. Nasze kluby ostatniego dnia mistrzostw wystawiły tylko tę jedną sztafetę. To był 17 medal Mistrzostw Polski Biathlonistów - UKN Melafir i AZS AWF. Melafir zdobył największą liczbę medali OOM (13), a Dolny Śląsk rozbił resztę kraju w punktacji województw zdobywając 27 medali, następne Małopolskie-10 medali.

Każdy z zawodników UKN Melafir i AZS Wrocław biorących udział w zawodach - podopieczni Jerzego Szydy i Zdzisława Kotasa - wrócił z medalem. Wojciech Filip- 3 złote i jeden brązowy, Mateusz Gierczyk- 2 złote i 2 srebrne, Wojciech Janik- 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy, Krystian Kałużny-1 brązowy, Paulina Wąsala- 2 srebrne, 1 brązowy, Bartłomiej Filip- 1 złoty, 2 brązowe, Przemysław Pancerz- 1 brązowy.

14 marca odbyła się również dekoracja juniorów i juniorów młodszych za cały cykl zawodów Celuj w Igrzyska sezonu 2016/2017.

W kategorii juniorów młodszych rywalizacja o miano najlepszego zawodnika Celuj w Igrzyska wyglądała bardzo ciekawie. Różnica punktowa wynosiła zaledwie 18 oczek i w sumie siedmiu zawodników miało jeszcze szansę na zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji ogólnej przed ostatnim biegiem. Ostatecznie to Michał Szwast (IKN GÓRNIK Iwonicz Zdrój) okazał się najlepszym biathlonistą wśród juniorów młodszych, który wyprzedził o 2 punkty drugiego Krystiana Kałużnego (UKN Melafir). Trzecie miejsce zajął Mateusz Gierczyk (UKN Melafir) tracąc do lidera tylko 5 oczek.

W kategorii juniorów zwyciężył Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław), który miał dość dużą przewagę punktową nad resztą zawodników. Bartek wystartował we wszystkich konkurencjach i za każdym razem plasował się w pierwszej „szóstce”, co dało mu przewagę nad resztą stawki.