Kościelisko: Biathloniści celowali w Igrzyska

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 15:47
Aktualizacja: 16:00
W Kościelisku zainaugurowano kolejną edycję "Celuj w Igrzyska".

W wyścigu indywidualnym seniorów wygrał Marcin Szwajnos. Mateusz Janik z Borówna fatalnie strzelał i zaliczył aż 8 pudeł i zajął 5. miejsce.

W kategorii juniorów wygrał Wojciech Skorusa, a na drugim miejscu finiszował Przemysław Pancerz. Z naszych zawodników na 5. pozycji uplasował się Wojciech Filip, szósty był Wojciech Janik, a 13. Mateusz Gierczyk.

W rywalizacji juniorów młodszych bezkonkurencyjny okazał się Marcin Zawół, a drugi był nasz zawodnik Grzegorz Dereń. Kolejne miejsca zawodników z naszego regionu: 3. - Kacper Rutkowski, 6. - Mateusz Cabała, 11. - Marcin Kaczanowski.

Dobrze w rywalizacji juniorek młodszych wypadła Amelia Jęczmieniak, która finiszowała na 2. miejscu tuż za Darią Gembicką. Weronika Przemyślak była 5., a Wiktora Przemyślak zawody ukończyła na 7. pozycji. Na 20. miejscu została sklasyfikowana Weronika Leśniara.

W zmaganiach młodzików na najniższym stopniu podium stanął Hubert Matusik, Kamil Cedziło był 8., Mariusz Pływaczyk 13., a Kamil Wodziak 14.

W starcie młodziczek na drugim miejscu uplasowała się Dominika Leśniara. Szósta była Kornelia Arendarczyk, 10. Emilia Zasadna, 11. Agata Kwiatkowska, 17. Patrycja Piotrowska.

W najmłodszej kategorii wiekowej - młodziczek młodszych - nasze reprezentantki plasowały się na miejscach: Julia Tomasiak - 5., Maja Szczepaniak - 6., Nikola Filip - 15., Justyna Sinkiewicz - 24.