Wałbrzych: Biało – niebiescy górą

Środa, 27 maja 2009, 20:58
Aktualizacja: 22:11
Autor: Daniel Wawryniewicz
Mecz na szczycie o puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego zakończony. Podopieczni Zbigniewa Smółki po zaciętej walce ulegli zawodnikom Górnika, przegrywając 0:2

Atmosfera meczu była wyjątkowa. Kibice gospodarzy reagowali bardzo żywiołowo, zagrzewając swoich zawodników donośnym śpiewem i wykrzykiwanymi hasłami. Wynik otworzyła bramka Janika, który już w 9. minucie spotkania dał prowadzenie biało - niebieskim. Piłkarze Sparty mimo usilnych starań nie potrafili odrobić straty do końca pierwszej połowy. Druga połowa meczu, była bardzo zaciekła i agresywna.

Prowadzący zawody Artur Koza z Kłodzka pokazał w sumie 8 żółtych i 2 czerwone kartoniki. Między 79. a 83. minutą spotkania czerwone kartki za zbyt agresywną grę otrzymali Piotr Galuś oraz Tomasz Urban, osłabiając w ten sposób skład drużyny. Nie brakowało efektownej walki o piłkę, a grę oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Pod koniec meczu nadzieję, nielicznie zgromadzonych kibiców Świdnicy rozwiał piękny strzał Adriana Moszyka z 81 minuty, podwyższający ostateczny wynik spotkania na 2:0.

Po meczu zawodnicy Górnika podziękowali za wspaniały doping kibicom, a kapitan zespołu otrzymał Puchar z ręki Prezesa.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Polonia/Sparta Świdnica 2:0 (1:0)