MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Biała Dama zagości w Zagórzu Śląskim

Wiadomości: REGION, Walim/Zagórze Śląskie
Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 12:49
Aktualizacja: Sobota, 7 sierpnia 2010, 13:41
Autor: PAW
Wiesław Zalas (z lewej) i zdobywca wyróżnienia w festiwalu Biała Dama w 2009 roku, Bartosz Kruhlik
Fot. red
Szybkimi krokami zbliża się Festiwal Filmowy Biała Dama, który odbędzie się w dniach 6–8 sierpnia w Zagórzu Sląskim w gminie Walim.

Na 6 sierpnia na godzinę 19.00 organizatorzy zaplanowali wernisaż wystawy malarstwa Barbary Malinowskiej oraz spotkanie z jej poezją. O godzinie 21.00 nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu – Przywitanie z Białą Damą – wystąpi Teatr Intermedium z Głogowa. O godzinie 21.30 FIRESHOW w wykonaniu grupy „Mamipuka” w składzie: Maciej Łuczyński, Jakub Tyczyński, Patrycja Fraczek, Michał Łuczyński. O godzinie 21.40 pokaz filmów z wrocławskiego Festiwalu Filmów Amatorskich KAN i wreszcie o 22.30 pokaz filmów konkursowych zakwalifikowanych do konkursu.

Na 7 sierpnia zaplanowano koncert zatytułowany „Dolnośląska Kraina Łagodności”. Początek o godzinie 19.00. O 20.30 spotkanie z Bractwem Rycerskim Zamku Grodno – pokazy walk, wspólny taniec średniowieczny. Godzinę później rozpocznie się pokaz filmów z wrocławskiego Festiwalu Filmów Amatorskich KAN, a o godzinie 22.30 pokaz filmów konkursowych zakwalifikowanych do konkursu.

Ostatniego dnia festiwalu, czyli 8 sierpnia o godzinie19.00, Rock na Zamku - ONYX THE ROCK BAND, a także piosenki autorskie i covery: Led Zeppelin, Deep Purple, Budgie, Free. O 20.30 podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród. O godzinie 21.30 planowany jest pokaz filmów laureatów, a o 22.15 FIRESHOW w wykonaniu grupy „Mamipuka”. O 22.30 nastąpi Pożegnanie z Białą Damą - Teatr Intermedium z Głogowa, a na koniec o 22.45 publiczność będzie mogła obejrzeć pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy BAMAR.

Ogłoszenia

Czytaj również

Życzenia dla pielęgniarek

Galeria zaprasza

Co słychać w Wałbrzychu?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 6-08-2010 14:37
Wszystko ładnie i pięknie, tylko godzina wyświetlania filmów konkursowych jest nieludzka (22:30), zważywszy na fakt, że organizatorzy "nie zwracają kosztów dojazdu, nie zapewniają noclegu ani wyżywienia, a jedynie darmowe rozbicie namiotu". Może skusiłbym się na pojechanie tam, ale czym? Busy o tej godzinie nie jeżdżą, a nawet jeśli, to co z powrotem? Taxówka? Zapłacę tyle, że się chyba popłaczę. Już wiem! Namiot! Tak, rozbiję namiot! Wyjmę go chyba z rzyci... Konkurs fajny, ale nie ta godzina...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

CYRKonia – wakacyjne warsztaty

Wałbrzych Centrum

Gra terenowa

Biblioteka zaskakuje

WOK z BMK