MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Biała Dama rozdała nagrody po raz czwarty

Wiadomości: REGION, Walim/Zagórze Śląskie
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 7:55
Aktualizacja: 17:30
Autor: Sven
Przed rozdaniem nagród czadu dał Onyx
Fot. Krzysztof Żarkowski
Zakończył się IV Festiwal Filmów Amatorskich „Biała Dama”. W gościnnym zamku Grodno w Zagórzu Śląskim przez trzy dni trwała impreza, której kulminacją było rozdanie nagród i projekcja nagrodzonych filmów.

Festiwal to nie tylko konkurs i projekcje. Towarzyszą mu koncerty, pokazy sztucznych ogni, przedstawienia teatralne, walki rycerskie, wystawy. W tym roku zagrali i zaśpiewali: Onyx, Czerwony Tulipan, Szymon Zychowicz, Piotr Woźniak i Tomasz Lewandowski. Otwarta została wystawa obrazów Barbary Malinowskiej, Bractwo Rycerskie Zamku Grodno zaprezentowało rycerskie pojedynki, zespół Mamipuka zatańczył z ogniem. W piątek wszystkich przywitał, a w niedzielę pożegnał głogowski teatr Intermedium.

Do konkursu filmowego zostało zgłoszonych ponad trzydzieści filmów. Zakwalifikowano jedenaście: Wyspa – Grzegorza Gawrona, Wyprawa po śmierć - Moniki Gawryś, Arka - Sebastiana Grempki, The Forgotten Tales of Serenia - Daniela Sierakowskiego, Pytanie o marzenie - Jakuba Szepiro, Tory - Mikołaja Birka, Dar – Jakuba Brzękowskiego, Fotograf – Jerzego Dowgiałło, Tanantula – Karoliny Fordońskiej, Gołąb to jest fajno rzecz – Henryka Latuska, Dozorcy XXS – Anny Niedzieli. Można je było obejrzeć w trakcie piątkowego i sobotniego seansu.

Grand Prix IV Festiwalu Filmów Amatorskich „Biała Dama” zdobył film „Tory”, który powstał w 2008 roku i ma na koncie już kilka nagród. Animowany obraz, pokazujący nocną podróż pociągiem przez nasze górskie tereny.

Wyróżnienie otrzymał fabularny film „Wyspa”, opowiadający o dzieciach i ich sprawach, ale ku refleksji dorosłych.

Z roku na rok festiwal zdobywa coraz większą publiczność, można nawet mówić o stałych bywalcach. Kolejna edycja za rok, ale już dzisiaj warto zacząć szukać inspiracji do nowych dzieł.

Czytaj również

Po co nam Unia?

Sprawca usiłowania rozboju na 61–latce zatrzymany

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kaśka 10-08-2010 9:08
Trójka i dziesiątka super zdjęcia
~rex 10-08-2010 15:39
Na zdjęciach widać ogromne tłumy, tak było przez cały czas? to dla kogo ten festiwal?
~reksio 10-08-2010 17:29
Jeżeli dla rexa jedynym wyznacznikiem jest liczba ludzi, to niech idzie do marketu przed długim weekendem lub świętami. Tam jest dużo ludzi, więc market jest fajny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Śląska szlachta miedzy Śląskiem a Europą – nowa wystawa w Zamku Książ w Wałbrzychu

Spektakl "Kruk krukowi" na Festiwalu w Rzeszowie

Wałbrzyski spektakl na Festiwalu w Opolu