MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczne Podzamcze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 marca 2014, 11:30
Aktualizacja: 23:29
Autor: opr.red.
Fot. użyczone/www.strazmiejska.walbrzych.pl
Członkowie Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, funkcjonariusze Policji oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Wałbrzycha wzięli udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy Podzamcze.

Spotkanie odbyło się wczoraj w siedzibie RWS Podzamcze przy Al. Podwale. Z ramienia Straży Miejskiej uczestniczyli: komendant SM, kierownik Sekcji Patrolowo-Prewencyjnej Podzamcze SM oraz dzielnicowy rejonu Podzamcze. Poruszane były kwestie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy. Wśród największych problemów Podzamcza znalazły się: włamania do mieszkań i pomieszczeń piwnicznych, wybryki chuligańskie, dewastacje klatek schodowych, nieprawidłowe parkowanie pojazdów i oczywiście problem psów (psów wyprowadzanych bez syczy i kagańca oraz problem nie sprzątania po czworonogach).

Podczas spotkania poruszono temat rozbudowy monitoringu wizyjnego. Realizowany jest plan rozbudowy monitoringu w dzielnicach Podzamcze, Piaskowa Góra oraz Szczawienko. Zarządzaniem siecią monitoringu zajmowałaby się, jak i obecnie, Straż Miejska. Prezes SM Podzamcze zaoferował udostępnienie pomieszczeń spółdzielnianych, gdzie mieściłoby się centrum monitoringu.

- Stworzenie drugiego stanowiska monitoringu wizyjnego dla dzielnic Podzamcze, Piaskowa Góra, Szczawienko wpływie w znaczniej mierze na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W przypadku wybryków chuligańskich czy dewastacji szybkość reakcji jest najważniejsza. - mówił komendant wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Dodatkowo, obecny na spotkaniu prezes SM Podzamcze rozważał możliwość wprowadzenia monitoringu wizyjnego na częściach wspólnych nieruchomości stanowiących własność spółdzielni. Miałoby to zapobiec aktom dewastacji, nagminnym procederom spożywania alkoholu na klatkach schodowych, a w razie ewentualnych włamań do mieszkań ułatwić Policji prowadzenie czynności wyjaśniających.

Komendant Straży Miejskiej zapowiedział zwiększenie ilości patroli strażników w godzinach popołudniowych, zwłaszcza po zmierzchu. Częściej będą kontrolowane przez mundurowych tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych Podzamcze.

- Już sama obecność funkcjonariusza działa prewencyjnie. Przy mnie nikt nic nie ukradnie. - mówił długoletni dzielnicowy Podzamcza. Teren RODZ Podzamcze będzie kontrolowany zarówno przez patrole piesze, rowerowe (na nowych rowerach elektrycznych) oraz w okresie wiosenno-letnim przez patrole konne. - Miejmy nadzieję, że to pomoże zapobiec pladze włamań „na działki”.- podkreślał dzielnicowy.

Najważniejszym rezultatem wtorkowego spotkania było powołanie zespołu do spraw bezpieczeństwa w dzielnicy Podzamcze. W skład zespołu weszli członkowie RWS Podzamcze, SM Podzamcze, Policji oraz Staży Miejskiej. Komisja będzie odpowiedzialna za opracowanie programu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w dzielnicy Podzamcze.

Poruszono również kwestie integracji dzielnicowych Straży Miejskiej oraz Policji z mieszkańcami. Dzielnicowi mają za zadanie służyć społeczeństwu radą i pomocą, a poprzez prowadzony cykl szkoleń, promujących bezpieczne zachowania, będą rozpoznawalni w swoim służbowym środowisku. A mieszkańcy nie będą obawiali się, zwrócić o pomoc do swojego dzielnicowego.

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Po co nam Unia?

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~vox populi 20-03-2014 10:09
Na Podzamczu mają problem z niesprzątaniem po czworonogach, a całe Śródmieście, Podgórze, Sobięcin i Biały Kamień są zafajdane ludzkimi nieczystościami (i nie chodzi tu tylko śmieci).
~RYFF 20-03-2014 10:16
"Bezpieczne Podzamcze" ? niezły oksymoron:)
~bałi 20-03-2014 13:00
najlepiej to jeszcze kamery w domach i kiblach założyć i podsłuchy w telefonach, placów dla czworonogów brak zeby tam mogły polatac jak pies jest duzy i wazy 30 kg to gdzie mam pobiegac bez smyczy?? Taki pies na spacerze na smyczy sie meczy, w boguszowie jakos pomyslano o problemie i zrobiona park dla psów, a pies bez smyczy czy kaganca jak nie jest agresywny to przeciez nic nie zrobi ale starym babka i społeczniakom których na podzamczu duzo to przeszkadza, a i miasto powinno udostepnic wiecej miejsc z woreczkami na odchody a nie ze człowiek musi za własna kase to kupowac, a poeniadze panstwowe czyli nasze wszystkie ida na durnych polityków, ludzie zobaczcie ile ich zachcianki przywilieje i luksusy kosztuja a co mamy za to, nedza i bida za 1200 miesiecznie weź tu wyżyj cały miesiac
~obi 20-03-2014 15:02
do `bałi. Przeczytać Twój wpis to "wyższa matematyka" a zrozumieć posiadanie 30kg psa przy pensji 1200zł to "wielka folozofia". Lub odwrotnie. Ale sprzątać po nim i tak trzeba!
~ 20-03-2014 17:58
najwiekszym problem sa odchody psie to juz plaga,kupy duze, kupy male'. Sa odpowiedzialni wlasciciele ktorzy sprzataja, ale ich jest garstka reszta udaje, ze nie widzi jak ich piesek nawalil kolejna kupe. Co do miejsc z woreczkami to wyglada to tak pracownik je zaklada i dziwna spraw bo nagle znikaja w sekundzie, a jakos psow nie widac komu i po co sa potrzebne nie wiem. W kazdym domu jest full woreczkow i zaden problem wziac swoj.
~olo 20-03-2014 19:17
patrząc na gęstość zaludnienia to w porównaniu do innych dzielnic Podzamcze jest najbardziej bezpieczne. Przejście z dworca głównego na plac Grunwaldzki w nocy jest bardziej ekstremalne niż zdobycie bieguna północnego. No ale zlikwidowano 3 komisariaty w Wałbrzychu także od razu widać więcej policjantów na ulicy. Dziękujemy panie Błażnik.
~wiosna10 20-03-2014 22:22
>bali Jak chcesz mieć zabawkę to twoja broszka. Dlaczego ja mam za nią płacić?
~Damian 21-03-2014 12:53
>bali..... A może Ci jeszcze papier do d....kupować?
~Poselska 23-03-2014 11:44
nie wygłupiajcie się zobaczcie co się dzieje na podgórzu, sobięcinie białym kamieniu, ale na podzamczu, pan zwariował panie Szelemej, o co tu chodzi, ludzie wydają nasz pieniądze a wy nic, wybudoł nam trochę dróg i co! zajmij się pan ludzmi w urzędzie , a nie podzamczem, bo mamy pana dość

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Żywa lekcja przyrody

Ochojska przed Zalewską

Kolejny nabór do policji jeszcze w maju

To był wyjątkowy rajd rowerowy