MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Bezpieczna impreza

Wiadomości: Szczawno Zdrój / Wałbrzych
Sobota, 10 września 2011, 17:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 września 2011, 18:47
Autor: MA
Fot. MA
Rozpoczęty niedawno rok szkolny to okres wzmożonej aktywności intelektualnej. Wiąże się to także z większym ruchem pieszych i pojazdów w drodze do i ze szkoły. Jak zatem podnieść bezpieczeństwo w tym czasie?

10 września 2011 roku o godzinie 11:00 na parkingu przy hipermarkecie Tesco odbyła się impreza o charakterze edukacyjnym. „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” – bo taki tytuł miało to przedsięwzięcie, podzielone było na kilka etapów:

O godzinie 11:00 odbył się turniej piłkarski „Viziriada”. Uczestniczyło w nim kilka drużyn w różnym przedziale wiekowym. Dla zwycięzców przewidziano nagrody materialne.

Od godziny 12:00 wystartował egzamin praktyczny na kartę motorowerową i rowerową. Egzamin teoretyczny odbył się 9.09.2011 r. Przygotowany był do tego celu specjalny tor. Aby uczestniczyć zarówno w turnieju piłkarskim, czy też w egzaminie uprawniającym do poruszania się jednośladem, należało wcześniej zgłosić swój udział do organizatorów.

Około godziny 14:00 przyjechały zabytkowe motocykle z klubu Rider ze Świdnicy. Dzieci również mogły się przejechać na takim motocyklu.

Po godzinie 15:00 przybyły służby porządkowe, które zaprezentowały pokaz ratownictwa medycznego w różnych sytuacjach zagrożenia, w tym także na drodze.

Przez cały czas na miejscu znajdował się dmuchany zamek. Zgłodniali uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek z grilla. Sporą atrakcją okazał się też sprowadzony specjalnie na tę okazję z Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy - transporter opancerzony Skot. Byli wojskowi – chorąży Stanisław Szyłbowski oraz sierżant – Marian Markowicz w swoich mundurach prezentowali uczestnikom pojazd wraz z jego wnętrzem.

Około godziny 17:00 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla uczestników turnieju.

Organizatorem akcji był hipermarket Tesco. Partnerzy: Szkoła jazdy „Prymus” ze Świdnicy, Straż Pożarna i Policja Drogowa z Wałbrzycha, Wałbrzyski Ośrodek Kultury w Wałbrzychu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, a także Klub „Rider” ze Świdnicy.

Czytaj również

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Życzenia na rocznicę

Zmarł symbol Wałbrzycha

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hen 11-09-2011 16:48
Służby porządkowe zaprezentowały pokaz ratownictwa medycznego? Zawsze myślałem, że tym się zajmuje pogotowie ratunkowe czy ratownicy medyczni, a teraz służby porządkowe... świat się zmienia.
~ 12-09-2011 8:15
Fajnie,ze tesco organizuje takie imprezki,tylko czesciej prosze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z nowym programem

Jak wykonali budżet?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wałbrzych spadł w rankingu

Różnorodny asortyment