MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 12:50
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
Już za kilka dni nasze pociechy wrócą do szkół po letnim wypoczynku. Wałbrzyska policja będzie prowadzić akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” tradycyjnie rusza od 1 września.

Od 1 do 10 września 2010 roku wałbrzyscy policjanci będą prowadzić działania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej.

Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do szkoły oraz ze szkoły do domu. Policjanci będą monitorować ruch kołowy w bezpośredniej bliskości placówek oświatowych. Już teraz wałbrzyska „drogówka” sprawdza ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających.

Od 1 września w okolicach szkół nasilone zostaną parole policyjne. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze zwracać będą uwagę na niebezpieczne zachowania kierujących i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Drugi etap działań, to spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Dotyczyć one będą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad poruszania się po drogach oraz przechodzenia przez jezdnię.

Czytaj również

Co ze stadionem?

Pieniądze dla nauczycieli

Odbudują zakład

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~henio 29-08-2010 22:29
to niech w końcu zauważą brak znaku przejście dla pieszych na 11 Listopada przy biedronie....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oddadzą cześć

Zdrowy dzień

Dyduch z numerem 1

Falstart Górnika

Ratują koźlęta