MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 31 sierpnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:27
Autor: opr.red.
Fot. red.
Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. W związku z tym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli już wzmożone działania prewencyjno–edukacyjne pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym wałbrzyscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły. Już teraz policjanci sprawdzali w rejonach szkół, między inny stan dróg oraz prawidłowości ustawienia i stan techniczny znaków drogowych, w tym również urządzeń ostrzegawczych i zabezpieczających.

Od pierwszego dnia, w okolicach szkół pojawią się zwiększone ilości patroli Policji i Straży Miejskiej. Będą obecni przy wszystkich placówkach oświatowych. Tak wyglądać będzie pierwszy etap działań. W drugim etapie funkcjonariusze będą uczestniczyć w spotkaniach i pogadankach z uczniami najmłodszych klas. Pogadanki te dotyczyć będą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci pomogą najmłodszym poznać przepisy i ogólne zasady bezpieczeństwa w teorii, jak i w praktyce. Ponadto funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży. Właściciele firm przewozowych jak i sami kierowcy tych pojazdów muszą pamiętać, że są odpowiedzialni również za bezpieczeństwo naszych dzieci.

Policja prosi wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół. Dzieci muszą bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.

W tym czasie bardzo ważna jest również, albo przede wszystkim postawa rodziców i opiekunów. Dziecku trzeba pokazać najbezpieczniejszą drogę do jego szkoły i drogę powrotną do domu. Uczyć dzieci, że przez jezdnię można przechodzić tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. Zwrócić uwagę na ubiór naszych dzieci i ich plecaki. Wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwóch pijanych kierujących jednym samochodem

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Biegające Anioły Hospicjum

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Psiak 31-08-2014 13:06
Niemożliwe,przeciez oni nic nie potrafia innego jak tylko karac i na predkosc łapac,nie wierze w ta propagnade!
~szkolniak 31-08-2014 19:21
jeden dżień się jakoś przemęczą
~Thomas McGregor 31-08-2014 20:37
trochę wiary w mundurowych ... nie ulegajmy stereotypom i politycznemu cwaniactwu wylewanemu z czerwonego koryta
~Suka 31-08-2014 22:55
Czerwonego koryta to sobie u siebie na kwaterze komunalnej szukaj a jak swiat swiatem jeszcze nikomu nigdy nie pomogli bo tylko polowania urzadzaja i szkodza spoleczenstwu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pijani włamali się do hali produkcyjnej

Pomnik Rittera odrestaurowany

Policjanci z Boguszowa–Gorc odzyskali skradziony rower

Złodzieje usiłowali wykraść kabel energetyczny

Zaatakowała ochroniarza kamieniami