MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Bezpieczna droga do szkoły 2015

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 14:45
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W tegorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2015” aktywnie uczestniczyli policjanci naszego garnizonu. Wałbrzyscy policjanci czuwali nad najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Nie tylko nadzorowali ruch pojazdów poprzez egzekwowanie przepisów czy też sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących, ale jak można było zauważyć szczególnie w pierwszych dniach nowego roku szkolnego pełnili służbę w okolicach placówek oświatowych i na drogach dojazdowych, co znacznie podniosło poziom bezpieczeństwa naszych dzieci nie tylko w drodze do szkoły ale też i po skończonych lekcjach kiedy natężenie ruchu jest coraz większe.

Zarówno w szkołach jak i w przedszkolach policjanci przeprowadzali zajęcia edukacyjne polegające przede wszystkim na omawianiu bezpieczeństwa naszych dzieci i zasad zachowania się na drodze w czym oczywiście aktywnie uczestniczyły. Zajęcia były bardzo ciekawe, a główną atrakcją stały się radiowóz, policyjne rowery oraz sprzęt jakim dysponują policjanci. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zadawali dużo pytań. Zapewne zapamiętali i przyswoili sobie wiedzę jaką przekazywali na spotkaniach funkcjonariusze. Ponadto policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zaprosili w swoje progi uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, by pokazać swoją codzienną pracę. Zobaczyły stanowisko kierowania czyli „dyżurkę” radiowozy, rowery policyjne i ciekawy dla nich sprzęt. Z ich strony padło wiele pytań, na które policjanci chętnie udzielali odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi i zdolni

Duda w Wałbrzychu

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Przypomnieli o bezpieczeństwie

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników

Pożegnali szkołę

Pożegnanie "Jarzębinek"