MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bezpieczna droga, czyli spotkanie z „Krokodylkami”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 maja 2013, 11:22
Autor: red
Fot. użyczone
W Publicznym Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu odbyła się kolejna odsłona comiesięcznych spotkań z cyklu „Bezpieczne Piątki”, programu profilaktycznego realizowanego w ramach koła pozalekcyjnego Szkolnej Formacji Obrony Cywilnej pod opieką Szczepana Dębowskiego.

Tym razem na zaproszenie szkoły pojawili się przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego w osobach: Wiesław Ziemianek - Kierownik Oddziału Terenowego Wydziału Inspekcji w Wałbrzychu oraz Ewa Pawlukowska i Arnold Zduniak - Inspektorzy Transportu Drogowego w/w Oddziału.

Prowadzący spotkanie Kierownik Wiesław Ziemianek przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił główne zadanie Inspekcji Transportu Drogowego, jakim jest kontrola przestrzegania przepisów w zakresie szeroko rozumianego transportu drogowego oraz zadania szczegółowe, do których należą m. in.: kontrola – dokumentów związanych z wykonywaniem transportu drogowego, przestrzeganiem warunków w nich określonych, kontrola stanu technicznego pojazdów wykonujących transport drogowy i przestrzegania przepisów, które dotyczą okresów prowadzenia pojazdów i obowiązkowych przerw oraz czasu odpoczynku kierowcy. Poruszona została również problematyka dotycząca przestrzegania zasad i warunków transportu zwierząt, przewozów materiałów niebezpiecznych, przewozów szybko psujących się artykułów żywnościowych, transportu odpadów.

Wszystkie te zadania, jak zaznaczył prowadzący, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwdziałanie degradacji dróg, oddziaływanie na przedsiębiorców w celu przestrzegania przez nich prawa, przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji oraz eliminowanie patologicznych zjawisk w transporcie drogowym.

Poruszona została również przez prowadzącego kwestia dotycząca wymogów, jakie powinien spełniać kandydat na funkcjonariusza ISD.

W drugiej części spotkania, uczniowie gimnazjum mieli możliwość praktycznego zapoznania się z wyposażeniem oznakowanego samochodu Inspekcji Transportu Drogowego, typowego „przenośnego mobilnego biura”, na którego wyposażeniu znajdują się m. in.: komputery, urządzenie wielofunkcyjne, wagi przenośne, alkomaty, urządzenia do wykrywania narkotyków, dymomierze.

Czytaj również

Fundusze unijne dla wałbrzyskiej edukacji

Wałbrzyscy policjanci aktywni podczas „Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa” zorganizowanych przez GDDKiA

To są prawdziwe matematyczne talenty

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kierowca 9-05-2013 14:45
Formacja darmozjadow ludzi rostowskiego ,bezpieczenstwo???? nie , tylko nabijanie kasy rzadowi!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Warto zapoznać się z ofertą tej szkoły

Wiosna popiera nauczycieli

Nauczyciele jednak będą strajkować

Festiwal Tańca na finiszu