Czytających: 4835

Sarajewo: Bez sukcesu na Mistrzostwach Europy Kadetów

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 14:24
Aktualizacja: 14:25
W Sarajewie dobiegły końca Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach. Polscy zawodnicy wywalczyli na tej imprezie dwa medale. Niestety, reprezentanci naszego regionu wracają z Sarajewa bez medalu.

O występie Laury Robcińskiej i jej 8. miejscu już informowaliśmy. Teraz czas przybliżyć wyniki pozostałych naszych zawodników.

W kategorii 54 kg Amadeusz Walczak z Zagłębia Wałbrzych uległ w pierwszej walce Niemcowi Grebensikovi 0-3 (0-1, 0-3). Polak został sklasyfikowany na 20. miejscu. W kategorii wagowej 42 kg walczył inny zapaśnik Zagłębia - Ernest Mickiewicz. Uległ w pierwszym pojedynku Ukraińcowi Patsurkivskiemu 1-4 (0-7, 1-7) i zajął ostatecznie 11. miejsce. Nieźle spisał się za to Dawid Tejchman w wadze 58 kg. Najpierw pokonał Austriaka Steigla 3-0 (1-0, 5-0). W 1/8 nasz zawodnik okazał się lepszy od Norwega Matsa, z którym wygrał 3-1 (0-4, 5-1, 1-0). W walce 1/4 finału Tejchman uległ wyraźnie Rosjaninowi Suleymanowowi 0-3 (0-1, 0-7). Niestety, szanse na medal nasz zawodnik pogrzebał w walce repasażowej. Tejchman okazał się gorszy od Białorusina Titova, z którym przegrał 1-3 (3-2, 0-1, 0-1). Tejchman zajął 8. miejsce.

W kategorii 60 kg Natalia Lubowska z Herosa Czarny Bór walczyła na tyle skutecznie, że zajęła 5. miejsce, a w decydującej walce uległa Turczynce Topcu 0-3 (0-3, 0-2).

Medale dla Polski wywalczyły na tej imprezie Paula Kozłow – złoto oraz Sandra Kaźmierowska – srebro.