MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bez samochodu można się obejść

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 25 września 2012, 6:30
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Pogoda dopisała uczestnikom sobotniego Happeningu Rowerowego w Świebodzicach. W promieniach słońca punktualnie o godzinie 11 z Rynku wystartowała barwna grupa rowerzystów. Honorową rundkę wokół ratusza poprowadził policyjny radiowóz, a peleton zamykał kolorowy autobus marki Ikarus.

Kolejna edycja świebodzickiego Happeningu Rowerowego to impreza organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tak jak w wielu innych miastach w Polsce ,zachęcano do jak najczęstszego korzystania z alternatywnych środków transportu – takich, jak chociażby rower czy zbiorowa komunikacja.

Na zaproszenie organizatorów, czyli Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, odpowiedziało jak zawsze bardzo wielu mieszkańców, którzy przyjechali pod ratusz na rowerach – niekiedy bardzo fantazyjnie przystrojonych.

Uczestników happeningu powitała sekretarz miasta Anna Żygadło, życząc wszystkim udanej zabawy. Impreza rozpoczęła się uroczystym przejazdem wokół ratusza i ulicami przyległymi do Rynku, a potem zabawa odbywała się na placu przed magistratem.

Było mnóstwo atrakcji: znakowanie rowerów przez policję, gry i zabawy, pokaz mody rowerowej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół. Im. S. Prosińskiego, która bardzo aktywnie włączyła się w organizację happeningu. Najmłodsi rysowali i układali herb miasta z kolorowych nakrętek po napojach, przedszkolaki z „Niezapominajki” przedstawiły teatrzyk ekologiczny.

Jedną z atrakcji tegorocznej edycji była wystawa prac plastycznych, związanych z ekologicznym transportem, prezentowana w dosyć nietypowym miejscu – bo niemal 20-letnim Ikarusie, który zaparkował tuż koło fontanny. Wewnątrz można było przysiąść na przytulnych ławeczkach i obejrzeć nie tylko prace, ale także film pt. „Miasto w ruchu”, pokazujący najbardziej zatłoczone miasto na świecie – czyli Nowy Jork.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Juwenalia PWSZ 2019

Po co nam Unia?

212. Rocznica Bitwy na Czerwonym Wzgórzu

Renate Schönbore kolejną "Zasłużoną dla Miasta Wałbrzycha"

To program skierowany do osób uwikłanych w przemoc w rodzinie

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"