Kraków: Bez medalu na OOM w lekkoatletyce

Czwartek, 26 lipca 2012, 15:31
Aktualizacja: 15:31
XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkoatletyce odbyła się w tym roku w Krakowie.

Do Krakowa pojechało ośmiu reprezentantów wałbrzyskiego Górnika. Liczyliśmy, że nasi przywiozą co najmniej jeden medal, ale ta sztuka zawodnikom się niestety nie udała.

Najpierw pecha miała Klaudia Terlikowska, która nie ukończyła biegu na 400 metrów przez płotki, a Adrian Sośnicki w skoku w dal nie zakwalifikował się do decydującej rozgrywki. Do finału nie dostała się również Adrianna Guzek w pchnięciu kulą. W biegu na 100 metrów przez płotki Klaudia Terlikowska została sklasyfikowana na 15. pozycji. W biegu na 3 km Patrycja Łazarczyk zajęła 21. miejsce. Bardzo blisko medalu była Roksana Gawron, która w biegu na 2 km z przeszkodami zajęła pozycję tuż za podium. Pozostali zawodnicy Górnika (Dominika Irla, Mateusz Jopek, Daniel Jura) zajmowali niższe lokaty.