MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Bez bankomatu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 20 sierpnia 2017, 10:10
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu skarżą się, że w ich najbliższym otoczeniu nie ma ani jednego bankomatu. Żeby pobrać pieniądze zmuszeni są jeździć do innych dzielnic w Wałbrzychu, gdzie bankomatów jest pod dostatkiem.

- Faktycznie, to jest spory problem. Żeby wypłacić pieniądze trzeba pojechać np. do centrum miasta, tam bankomatów jest bardzo dużo. Czasami idę do bankomatu na ul. 11 listopada, ale to jest kawałek drogi. Dlatego idąc na zakupy nawet nie zabieram ze sobą karty – mówi pani Urszula (nazwisko do wiadomości redakcji).

Z Nowego Miasta najbliżej jest do bankomatów znajdujących się przy ul. 11 listopada i ul. Sienkiewicza. Jest to spory dystans, zwłaszcza dla osób starszych. Pewną alternatywą dla mieszkańców potrzebujących wypłacić gotówkę są położone niedaleko siebie Agencja Bankowa i sklep Żabka. Ograniczeniem są jednak godziny pracy w tych miejscach, co uniemożliwia dostęp do pieniędzy przez cały dzień. Osoby wypłacające gotówkę w „Żabce” muszą mieć również na uwadze, że maksymalna kwota, jaką mogą podjąć to 500 złotych.
Pan Marek, mieszkaniec Nowego Miasta dodaje:
- Ja osobiście nie korzystam z bankomatów, ale Nowe Miasto to dość duża dzielnica. Przy głównej ulicy jest wiele sklepów, jest również szpital i szkoła. Uważam, że przynajmniej jeden bankomat powinien tu być. Dogodne miejsce na pewno też by się znalazło.

Czytaj również

Pomnik Smoleński

Żłobek już wkrótce

Wybiorą Miss

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Limciu 20-08-2017 23:01
Bankomaty to przeżytek. Po co wyciągać papier żeby go z powrotem wydać, skoro można zapłacić kartą w sklepie. A jak nie można, to tym gorzej dla sklepu. W normalnych krajach gotówką płacą głównie ci co mają coś do ukrycia. Jeszcze kilka lat temu był poważny argument za bankomatami - wysokie prowizje od transakcji kartowych (które płacił sklep), ale odkąd spadły poniżej 1 procenta - ten argument stał się nieaktualny.
~Hanka 21-08-2017 6:43
Dla mnie jednak gotówką to wolność i nie dam sobie wmówić, że jest odwrotnie. Wszelkie inne formy płatności służą inwigilacji i są korzystne przede wszystkim dla wszystkich poza nami.
~Ja 21-08-2017 11:02
W końcu ktoś o tym napisał i zauważył problem :/ na 11go listopada odkąd jest remont biedronki też nie ma bankomatu :/ wstyd dla miasta żeby w takiej sporej dzielnicy nie było bankomatu :/ czy w końcu ktoś zajmie się tą sprawą? :(
~ola 21-08-2017 13:36
Ludzie. Po co wam bankomat przy Biedronce? Żebyście wybierali 200 zł i tą samą 200-tką zapłacili za kilka minut w kasie? Przy okazji narzekając że kasjerka nie ma czym wydać bo wszyscy ze 100 czy 200? Jakby nie możnabyło zapłacić kartą
~ola 21-08-2017 14:40
Ludzie. Po co wam bankomat przy Biedronce? Żebyście wybierali 200 zł i tą samą 200-tką zapłacili za kilka minut w kasie? Przy okazji narzekając że kasjerka nie ma czym wydać bo wszyscy ze 100 czy 200? Jakby nie możnabyło zapłacić kartą
~... 21-08-2017 14:43
Ludzie, płaczecie że nie ma bankomatu na dzielnicy. A nie przeszkadza Wam to że wszędzie na Nowym Mieście walają się śmieci, że co kilka kamienic w bramach stoją lumpy z piwem? Jeszcze trochę będzie jak w slamsach a dla Was najważniejszy jest bankomat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Zachęcają do aktywności

Strefa zapłaci