Czytających: 6245

Siewierz: Bez awansu

Niedziela, 8 marca 2020, 9:43
Aktualizacja: 9:51
Siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych uległy w Siewierzu miejscowej Jedynce 0–3 i tym samym pogrzebały szanse na awans do play off.

Warunkiem awansu do play off było zwycięstwo nad Jedynką Siewierz. W pierwszym secie gospodynie od początku prowadziły i narzuciły swój styl gry. Podopiecznym Marka Olczyka nie wychodziło praktycznie nic i stąd wygrany set przez Jedynkę do 11.

W drugiej partii długo Jedynka pewnie prowadziła i utrzymywała bezpieczny dystans. Nasze siatkarki pokazały charakter i dzielnie walczyły, ale wystarczyło to tylko do zdobycia 19 punktów.

W trzeciej partii wyrównana walka trwała do stanu 9-7 dla Siewierza. Później już wyżej notowany zespół gospodyń grał jak z nut i powiększał przewagę. Efekt był taki, że Jedynka wygrała seta do 12, a cały mecz bardzo gładko 3-0.

Teraz wałbrzyskie siatkarki czeka krótka przerwa, a następnie mecze w fazie play out.

Jedynka Siewierz - Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3-0 (25-11, 25-19, 25-12)