MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będzie jeszcze bardziej zielono i czysto

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 30 stycznia 2018, 6:32
Autor: PAW
Fot. red
Ubiegłoroczna ofensywa związana z rosnącą liczbą nowych nasadzeń drzew i krzewów w mieście będzie w tym roku kontynuowana.

- Na nasadzenia nowych drzew i krzewów przeznaczamy spore środki - mówi prezydent Roman Szełemej. - Musimy wykazać troskę, by Wałbrzych był miastem zieleni, bowiem wzrasta liczba miejsc wybetonowanych, powstają kolejne parkingi przy sklepach wielkopowierzchniowych i stąd nasze działania ku nasadzeniom.

Prezydent informuje, że nasadzenia będą w tym roku nadal realizowane, a w kwietniu zorganizowana zostanie kolejna edycja akcji Czysty Wałbrzych, gdzie mieszkańcy będą mogli wykazać się i wziąć czynny udział w sprzątaniu miasta.
- Oczywiście nie zapominamy przy tym o działaniach edukacyjnych zmierzających do większej wiedzy mieszkańców na temat segregacji odpadów, bo to kwestia bardzo istotna. Jako miasto podejmuje kolejne działania, ale i tak wszystko jest w rękach wałbrzyszan i to oni muszą mieć świadomość, że powinni segregować odpady - tłumaczy prezydent.

Czytaj również

Sprawdzamy wskaźniki bezrobocia w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

Na Nowym Mieście powstanie modelowe podwórko?

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-01-2018 8:00
Dziwne , bo od kilku dni trwa masowa wycinka drzew w całym mieście.
~ 30-01-2018 10:03
Zapraszam do Boguszowa-Gorc-tam też wycinka drzew na całego. A brudno, że hej!
~wałbrzyszanka 30-01-2018 11:22
To praca na większą skalę i znają mentalność Polaków- bardzo trudna.Pomocna byłaby tu Straż Miejska w nadawaniu kierunku zmian a w przypadku ignorancji odpowiednim "motywowaniem" i szkoły, by od małego wpajać nawyk poczucia estetyki wokół siebie. Młodzież mogłaby też czegoś nauczyć swoich zatwardziałych w temacie rodziców i dziadków ,że dla ich piesków najlepszy spacer to chodnik sąsiada i murki sklepów! Ogólnie - WEŻMY SIĘ WSZYSCY DO ROBOTY! Służby miejskie nie są w stanie wszystkiego ogarnąć- szczególnie prywatnych posesji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Juwenalia PWSZ 2019

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Rada Seniorów w nowym składzie

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa będą współpracować

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"