MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Będą zbierać na utworzenie Domu Samotnej Matki

Wiadomości: REGION
Niedziela, 6 stycznia 2019, 6:34
Autor: red
Fot. red
Prezentujemy komunikat Biskupa Świdnickiego o zbiórce do puszek na Dom Samotnej Matki w Diecezji Świdnickiej.

Umiłowani Diecezjanie!

Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc.

Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel.

Caritas Diecezji Świdnickiej pragnę podziękować za wszelkie starania zmierzające do powstania tego jakże ważnego dzieła. Jednocześnie proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie budowy Domu Samotnej Matki w Pieszycach.

Matce Przenajświętszej, Królowej Rodzin, Najlepszej i Najwspanialszej z matek powierzam wszystkie matki i dzieci, a Wam z góry bardzo dziękuję za przekazane ofiary na nasz Dom Matki i Dziecka.

Z pasterskim błogosławieństwem,

+ Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
50%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Więcej pociągów KD

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Siuzdak 6-01-2019 7:55
Bardzo dobra inicjatywa. Popieram.
~Jagol 6-01-2019 16:42
do: ~Siuzdak (7:55)
Już dziś dałbym datki,gdyby to nie kościół prowadził zbiórkę.
~(_) 6-01-2019 10:05
Super inicjatywa, tylko dlaczego 13 stycznia, czy kościół nie może odpuścić WOŚP. Czy nie lepiej się włączyć w inicjatywę, na pewno wiele by zyskał gdyby były w kościele dwie puszki.
~Jja 6-01-2019 14:35
Może niech biskupi zaczną od siebie .data chyba tez nieprzypadkowa
57jurand 6-01-2019 17:28
Myślę sobie a jak zapuka do drzwi ośrodka samotna matka bita przez ,,przyjaciela'' i do tego załóżmy ateistka to co,wpuszczą, ? czy tak jak u Rydzyka won babo.
~Lucyna 6-01-2019 21:09
Dec to kolega Rydzyka a ten to wróg WOŚP
~Janosik 7-01-2019 14:56
W Wałbrzychu dom o podobnym przesłaniu był przy ul. Internetowej 1 ( Zespòł Szkòł Elektroniczno - Energetycznych) ale władzom Wałbrzycha zabrakło woli i chęci pomocy. Trzeba było zmodyfikować ogrzewanie. Nie słyszałem też w owym czasie żeby władze kościelne wspomagały też tą placòwkę. Aczkolwiek każda pomoc dla matek z dziećmi daje nadzieję na ich godną egzystencję.
~..... 18-01-2019 19:48
W Pieszycach pod w/w adresem funkcjonował przez lata dom księży emerytów, ale chałupa popadła w ruinę i instytucję przeniesiono do Świdnicy. Teraz łaskawy biskup woła o kasę pod hasłem dom samotnej matki. Każdy powiat ma swoje ośrodki pomocy społecznej, które funkcjonują bez wsparcia biskupa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boiska jeszcze zamknięte

Groził morderstwem

Wałbrzych Centrum

Czwarta ofiara

Wracają połączenia