MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą uzdrawiać wałbrzyską Platformę

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 21 lutego 2011, 21:11
Aktualizacja: Wtorek, 22 lutego 2011, 6:12
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Po sobotniej decyzji o rozwiązaniu wałbrzyskich struktur PO, do Wałbrzycha przyjechali Jacek Protasiewicz i Jarosław Charłampowicz. O tym, w jaki sposób zamierzają przywrócić porządek, mówili na konferencji prasowej.

W sobotę zostały rozwiązane struktury Platformy Obywatelskiej w powiecie wałbrzyskim. W poniedziałek w naszym mieście gościli: europoseł i przewodniczący regionu dolnośląskiego PO Jacek Protasiewicz oraz Jarosław Charłampowicz – radny wojewódzki, szef klubu radnych PO w sejmiku, sekretarz regionalny PO, a od soboty także komisarz, sprawujący nadzór nad partią w Wałbrzychu.
- Inicjatywa rozwiązania struktur partii wyszła od działaczy wałbrzyskich. Inicjatorem był Piotr Kruczkowski, ważna rolę odegrała też posłanka Izabela Mrzygłocka. Sobotnia decyzja nie oznacza usuwania kogokolwiek z szeregów partii. Rozpoczyna się organizowanie struktur na nowo. Zgodnie ze statutem mamy na to pół roku. Do momentu wyboru nowych władz, partią w powiecie będą zarządzać władze regionu dolnośląskiego. Bieżącymi sprawami zajmować się będzie Jarosław Charłampowicz – wyjaśniał Jacek Protasiewicz.

Regionalne władze PO nie widzą powodu, by wychodzić z inicjatywą powtórzenia wyborów w Wałbrzychu.
– O tym zadecyduje sąd. Politycy powinni trzymać się z daleka od wymiaru sprawiedliwości, zarówno z PO jak i z innych partii i komitetów wyborczych. Osoby, które łamią prawo, nie przestrzegają statutu i zasad obowiązujących w partii, będą z niej usuwane. Będziemy się starać, by poniosły odpowiedzialność polityczną – zapewniał Charłampowicz.

Jacek Protasiewicz nie zaprzeczył jednoznacznie sugestii jednego z dziennikarzy, że Piotr Kruczkowski nie radził sobie z kierowaniem partią. Stwierdził jedynie, że zarządzanie dużym miastem i partyjnymi strukturami jest trudne i czasami brakuje czasu na skuteczne działanie.

Piotr Kruczkowski będzie się mógł teraz skupić na rządzeniu miastem. Czy to oznacza, że już wkrótce Wałbrzych rozkwitnie? Czas pokaże.

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

Komisarz Elżbieta Bieńkowska przyjedzie do Wałbrzycha

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~podzamcze vel student politologii 21-02-2011 21:48
Tutaj nie ma nic do uzdrawiania, ryba psuję się od głowy, prawda Panie Kruczkowski? Dawać starych z SLD lub niech utworzą UPR/WiP w tym popieprzonym mieście, bo PO jest już spalone na zawsze. Pozdrowienia do więzienia ! Hahahaha!
~Romano 21-02-2011 22:17
Ci uzdrawiacze to przepraszam "spadochroniarze " , czyżby AUDYT. Wcześniej nie widzieli, nie wiedzieli co tu się dzieje ?
~wyborca 21-02-2011 22:22
Stara komunistyczna zasada, jeżeli o czymś się nie mówi to znaczy, że problem nie istnieje.
~ 21-02-2011 22:48
Nie ma tu czego naprawiać. Niech zabierają tę całą PO i sobie ją wsadzą... Pozbądźmy się komuchów, różowych z PO i będziemy mieli normalne rządy. PiSy, WWSy i Wildy jakoś się dogadają i na pewno będzie lepiej dla miasta niż to co teraz!
~realista-pragmatyk 22-02-2011 0:09
W jaki sposób ci Panowie ze zdjęcia mogą coś albo kogokolwiek uzdrowić skoro sami nie wyglądają na całkiem zdrowych... Szczególnie przymrużone oczy Pana Charłampowicza zdradzają, iż facet ma wizję i targa nim uczucie spełnienia - za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu - jakiejś misji... A takie stany ducha należy leczyć...
~podzamcze vel student politologii 22-02-2011 0:18
Hehehe nie wnikam w oczy Charłampowicza, wiele istnieje wyjaśnień xD
~ona77 22-02-2011 7:17
Piotr Kruczkowski będzie się mógł teraz skupić na rządzeniu miastem. Czy to oznacza, że już wkrótce Wałbrzych rozkwitnie? Czas pokaże. *** Nie chce mi się nawet komentować - przecież Krukoszenko nie jest ślepcem i matołem ???? żeby nie widzieć co dzieje się " w jego mieście" ... Oglądałam jego wypowiedz na telewizji odnośnie MOBRUKU i okazuje się,że on jako prezydent NIE CHCE postawić znaku ograniczającego ładowność aut przy Małopolskiej bredząc,że Mokrzycki będzie domagać się odszkodowania ... wystarczyłaby jego JEDNA decyzja ....
~głupi 22-02-2011 7:24
Piotr Kruczkowski buja w obłokach? Nie wie co się dzieje w powiatowym PO, co dzieje się w mieście i co dzieje się w Urzędzie, chociaż formalnie tym wszystkim zarządza. Jest ofiarą i pokrzywdzonym dzięki tej niewiedzy?Gdy firma się wali, to usuwa się dyrektora, a nie uznaje go za ofiarę. Czegoś nie rozumiem.
~ona77 22-02-2011 8:06
Ja tam też jestem za usunięciem Krukoszenki ze stanowiska - może to nastąpić 9 miesięcy po zaprzysiężeniu na prezydenta.Tak,że mamy czas aby się zorganizować i powiedzieć mu NIE !!! Rozliczając z tego jak doprowadził nasze miasto do ruiny ekologicznej,ekonomicznej itp.Czy chcemy prezydenta,który wyraża cichą zgodę na degradację środowiska w naszym mieście ( przez 8 lat swoich rządów nie potrafił poradzić sobie z MOBRUKIEM????? ) dalej czy chcemy prezydenta.który nie ma pomysłu jak rozwiązać problemy mieszkaniowe w naszym mieście,czy chcemy prezydenta,który niewiele robi aby stan nawierzchni dróg był taki jaki jest w naszym mieście? Czy chcemy prezydenta,który przygląda się biedzie i bezrobociu i nic sobie z tego nie robi ?????
~hmmm 22-02-2011 8:28
teraz Krukoszenko moze zajac sie zarzadzaniem miasta? TERAZ?!?! A przepraszam bardzo co on robil przez ponad 8 lat? Przyjechalo dwoch kolesi chlebosia, ludwisia, piotrusia i grzesia z Wroclawia i teraz oni beda w naszym miescie karty rozdawac? Wyp.....
~olo 22-02-2011 9:24
A w TVN GW onet.pl wp.pl cicho ani wzmianki. Jak coś nie tak w PIS to czerwone paski artykuły prasowe komentarze . A tak cichutko bo to o PO tylko w lokalnych mediach coś napomkną Obłuda no nie
~ 22-02-2011 9:26
Kruczkowski+ Ludwiczuk + Ewangelo = DYMISJA
~waldek 22-02-2011 10:00
panie kruczkowski czas pakowac manatki do kompletu proponuje zabrac ze soba z-e szpilala pana szelemeja
~do olo 22-02-2011 10:10
baranie co za głupoty piszesz,wczorajsza wyborcza miała artykuły w normalnej i dodatku lokalnym i to obszerne-nawet pisali ,ze swiadkowie w aferze przeszli pomyslnie test na wariografie,dwa w sobote na wp.pl i interii było o rozwiazaniu struktur na pierwszym miejscu przez kilka godzin.Wiec na ch... wypisujesz bzdury??
~wałbrzyszanin 22-02-2011 10:18
A może weźmy wszystkich radnych na wariograf i zadajmy pytanie - czy kupowałeś głosy? I się zobaczy czyste ręce tych którzy, najgłośniej krzyczą..:) A ponoć PO dysponuje filmami dokumentującymi kupno głosów przez konkurencję? Ale chce je opublikować dopiero w krytycznym momencie...:) Może być jeszcze ciekawie i głośno o Wałbrzychu..;)
~hmmm 22-02-2011 10:26
a ja czekam na wyjawienie faktow odnosnie innych przejrzystych dzialaczy Peło. Wybraniec juz jest na celowniku.... Interesuje mnie jeszcze inny z grupy przejrzystych. Ten co z kartki ledwo czyta... Ci co ogladali pierwsze posiedzenie rady miejskiej wiedza o kim mowa... Panie dyrektorze jak tam podzamcze cicho siedzi? jeszcze cicho.
~hmmm 22-02-2011 10:30
no a swoja droga to jak idzie inicjatywa Przejrzysty Wałbrzych? Ilu ma juz czlonkow oprocz najprzejrzystego Krukoszenki? Czyzby kolejna sciema obludnego slonca sudetow, a moze zaden autorytet nie chce do tego tworu dolaczyc? No nie dziwie sie, ze moze byc to sciema, czy tez brak zainteresowania elit...
~pkp 22-02-2011 11:08
Ja tam ufam PO to najuczciwsza partia na całym świecie. Stefanos E absolutnie nie kupował głosów. Piotr K nie fałszował wyborów. Senator Ludwiczków nie używa brzydkich słów, posłanka Kasia M jak już coś obiecuje to obiecuje. Wszystkie działania przeciw PO to robota zaplutych karłów reakcji oraz wrogów ludu pracującego miast i wsi
~Nie z ałbrzycha 22-02-2011 12:00
Ale w tym Wałbrzychu bajzel.Ale jesteście słynni w Polsce,piękna promocja miasta.PO +prezydent(partia kiepska ale prezydent z honorem i na pewno się poda do dymisji na wiosnę).Tego wam życzy cała Polska.
~hmmm 22-02-2011 14:10
skromne fakty: prezydent Gdanska w ubieglym roku z racji pelnienia funkcji prezydenta zarobil 109 257 zł. Krukoszenko zarobil wiecej. Oraz kilka innych faktow: Gdansk prawie pol miliona ludzi. Walbrzych 100 tys. O wartosci kulturowej, zabytkowej, historycznej i infrastrukturalnej mowic nie musze. Pytanie: dlaczego Krukoszenko zarabia wiecej bedac prezydentem Walbrzycha niz Adamowicz bedac prezydentem Gdanska? O wizerunku Gdanska w Polsce nie trzeba mowic, o aktualnym wizerunku Walbrzycha w Polsce trzeba sie modlic, aby zapomnieli.
~hmmm 22-02-2011 14:14
juz nie chce porownywac ile zarabiaja zwykli ludzie w Walbrzychu i w Gdansku. Dysproporcje pod tym wzgledem wydaja sie jeszcze wieksze.
~michał 22-02-2011 14:20
Ale żaden Prezydent Gdańska Wrocławia Katowic czy nawet Polski nie pracuje tak ciężko jak nasz kochany Kruszczenko.
~ppp 22-02-2011 15:35
PO znowu zamoczone HIHI Marszałek Sejmiku podlaskiego Jarosław D z PO usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjęcia obietnicy korzyści osobistej. W związku ze śledztwem został zawieszony w czynnościach służbowych - podała prokuratura. Co za partyjka POkemony obudzicie się na kogo wy głosujecie !!!!
~wyborczyk 22-02-2011 16:26
Ta ekipa kilka lat temu doszła do władzy ! powsadzali swoich poprzedników do węzienia ( może i slusznie , choć sąd uniewinnił ) Teraz to samo zrobią następcy ! He , trzeba im współczuć,
~tirus 22-02-2011 18:17
Nie trzeba przywoływać Gdańska,wystarczy przeanalizować zarobki członków PO w Wałbrzychu za lata 2007-2009:Stefanos E. 499641,00zł:Jerzy Tutaj-790 011,00zł;Robert Hadaś - 486513,00;Piotr Kruczkowski-740 000,00zł.A prezydent Wrocławia 460 000,00zł. I to ci panowie z Wa-cha chcą tworzyć ruch przejrzysty Wałbrzych. Przecież to jest największa kpina z Wałbrzyszan.A czemu ma służyć likwidacja struktur PO? Funkcje w partii otrzymają osoby,które dostały funkcje na intratnych posadach.Można się nawet domyślać się kto to będzie.A pan prezydent to jest członkiem władz wojewódzkich platformy w nagrode za niewiedzę co się działo w PO w Wałbrzychu?
~ 22-02-2011 19:14
Skromne fakty. Tabela 1. Przeciętne miesięczne dochody prezydentów poszczególnych miast wojewódzkich w 2009 roku z tytułu umów o pracę, zasiadania w radach nadzorczych itp. miasto prezydent przeciętne miesięczne dochody w 2009r Kraków Jacek Majchrowski 38 359 Gdańsk Paweł Adamowicz 25 167 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz 22 528 Szczecin Piotr Krzystek 18 876 Katowice Piotr Uszok 18 767 Łódź Jerzy Kropiwnicki 17 328 Kielce Wojciech Jerzy Lubawski 17 250 Poznań Ryszard Grobelny 16 513 Bydgoszcz Konstanty Dombrowicz 15 880 Olsztyn Piotr Grzymowicz 15 788 Lublin Adam Wasilewski 15 649 Białystok Tadeusz Truskolaski 15 069 Rzeszów Tadeusz Ferenc 14 541 Wrocław Rafał Dutkiewicz 13 867 Opole Ryszard Zembaczyński 13 620 Toruń Michał Zaleski 13 398 Gorzów Wielkopolski Tadeusz Jędrzejczak 13 292 Zielona Góra Janusz Kubicki 11 644 Źródło: opracowanie na podstawie oświadczeń majątkowych za 2009 rok opublikowanych na stronach Biuletynu Informacji Publicznej poszczególnych mias prezydentów poszczególnych miast wojewódzkchodw 2009ry Kraków Jacek Majchrowski 38 359 Gdańsk Paweł Adamowicz 25 167 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz 22 528 Szczecin Piotr Krzystek 18 876 Katowice Piotr Uszok 18 767 Łódź Jerzy Kropiwnicki 17 328 Kielce Wojciech Jerzy Lubawski 17 250 Poznań Ryszard Grobelny 16 513 Bydgoszcz Konstanty Dombrowicz 15 880 Olsztyn Piotr Grzymowicz 15 788 Lublin Adam Wasilewski 15 649 Białystok Tadeusz Truskolaski 15 069 Rzeszów Tadeusz Ferenc 14 541 Wrocław Rafał Dutkiewicz 13 867 Opole Ryszard Zembaczyński 13 620 Toruń Michał Zaleski 13 398 Gorzów Wielkopolski Tadeusz Jędrzejczak 13 292 Zielona Góra Janusz Kubicki 11 644 Źródło: opracowanie na podstawie oświadczeń majątkowych za 2009 rok opublikowanych na stronach Biuletynu Informacji Publicznej poszczególnych mias
~hmmm 23-02-2011 9:58
skromne fakty... Znajdz taka sama tabele, ale tylko z wynagrodzeniami za bycie prezydentem, a nie wszystkie dochody. Same wynagrodzenia za bycie prezydentem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Robert Biedroń z krótką wizytą w Wałbrzychu

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Po co nam Unia?