MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą pieniądze na miejsca pracy w powiecie

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 28 lutego 2012, 10:48
Aktualizacja: 10:48
Autor: opr. PAW
Fot. red
Nowe możliwości otworzą się przed młodymi ludźmi poszukującymi pracy. Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprosił powiat wałbrzyski – jako jeden z niewielu w Polsce – do udziału w pilotażowym projekcie ,,Twoja Kariera – Twój Wybór", na którego realizację zostanie łącznie przeznaczonych 40 mln zł.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w celu zmniejszenia bezrobocia wśród młodych ludzi, będzie realizowało pilotażowy projekt ,,Twoja Kariera - Twój Wybór" w ramach programu ,,Młodzi na rynku pracy" - w latach 2012-2014 zostanie przeznaczone łącznie na ten cel 40 mln zł, z czego tylko w 2012 roku aż 20 mln zł.

W piśmie, jakie wpłynęło do Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego od ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza, czytamy, iż do realizacji pilotażowego projektu wytypowane zostały jedynie 23 powiatowe urzędy pracy w kraju, m.in. jeszcze w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie.
- Nasz powiat weźmie udział w tym projekcie głównie dzięki wsparciu pani poseł Katarzyny Mrzygłockiej. Jego realizacja to ogromna szansa dla młodych ludzi. Chciałbym, aby swoją zawodową przyszłość związali właśnie z naszym powiatem. W Polsce mamy blisko 400 powiatów, więc tym bardziej się cieszę, że znaleźliśmy się w tym wybranym przez ministerstwo gronie - nie ukrywa swojego zadowolenia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i dodaje, że już 1 marca na spotkaniu, w jakim weźmie udział w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, omówione zostaną szczegółowe założenia projektu, w tym także ilość środków finansowych, jakie zostaną przeznaczone na realizację projektu w naszym powiecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

abakmm 28-02-2012 13:55
Ciekawe, czy czterdziestolatkowie są uważani za młodych????
~Jola 28-02-2012 18:44
Zgadzam sie z abakmm ,co sie robi dla starszych?, oni tez chca pracowac i godnie zyc ale nie moga bo nie ma dla nich miejsc pracy.
~wałbrzyszanin 28-02-2012 23:39
i tak stanowiska sa już zaklepane dla przyjaciól królika

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Trzy ważne daty czerwcowe

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego