MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą pielgrzymować na Jasną Górę

Wiadomości: REGION
Sobota, 7 lipca 2018, 10:26
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
Fot. red
Przed nami XV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Od połowy lipca ruszą Diecezjalne Centra Przedpielgrzymkowe: w Świdnicy – w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski; w Dzierżoniowie – w parafii pw. Chrystusa Króla; w Wałbrzychu – w parafii pw. św. Franciszka u Księży Pallotynów; w Kłodzku – u Ojców Franciszkanów; w Ząbkowicach – w parafii pw. św. Anny.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w pielgrzymce otrzymają „Książeczkę pielgrzyma”. Uważne zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie „Książeczki” i podpisanie stosownych deklaracji od tego roku jest wyjątkowo ważne. Ma to związek z wejściem w życie unijnych przepisów RODO. Z wypełnioną „Książeczką” należy następnie, jak najprędzej na najbliższej bazie noclegowej zgłosić się do Kancelarii Pielgrzymki w wozie „Informacja” po pieczątkę. Dopiero wtedy „Książeczka” nabiera mocy urzędowej, a pielgrzym naprawdę staje się pielgrzymem.

Główny nurt pielgrzymkowy wyruszy z katedry świdnickiej we wtorek 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00. Grupa „6” – św. Wincentego Pallottiego zaczyna dzień wcześniej: w poniedziałek 30 lipca i wyrusza z Wałbrzycha z kościoła pw. św. Aniołów Stróżów po Mszy św. o godz. 10.00. Grupa „3” wychodzi z Kłodzka, we wtorek 31 lipca z kościoła Ojców Franciszkanów po Mszy św. o godz. 9.00. Grupa „4” św. Jana Pawła II wychodzi w środę 1 sierpnia z kościoła pw. św. Anny w Ząbkowicach, po Mszy św. o godz. 12.00. Wszystkie grupy połączą się w jedną całość w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach, w czwartek 2 sierpnia na Mszy św. o godz. 6.30.

Czytaj również

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Bili go butelką i metalową rurką

Giełda minerałów w Szczawnie–Zdroju

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Żul 7-07-2018 15:49
Niech idą z bogiem,najlepiej na kolanach i już niech nie wracają.
~Wczasowicz 7-07-2018 17:39
Chciałem coś napisać ale to mogłoby nie przejść. Więc niech idą i nie wracają. Na wieki wieków... Amen
~Wincenty Ogórek 7-07-2018 21:32
Muszę się z Wami podzielić radosną nowiną! Zostałem wyróżniony i będę niósł głośniki, przez które będzie przemawiał ksiądz i puszczał różne częstochowskie rytmy. Alleluja i do przodu!!!
~Karol 8-07-2018 13:26
A ksieciunio z sobiecina Łukaszek . K. Też by mógł iść za te krzywdy na ministrantach a nie schował się do domu starości do środka.
~wyzwalacz 9-07-2018 12:56
Chyba lepiej aby chodzili na pielgrzymki niż na marsze LGBT zboczeńców?
~+ 10-07-2018 9:50
o Jezu !życzę miłości
~Ja 10-07-2018 10:12
Jak ludzie muszą być zakompleksieni i głodni samorealizacji, że próbują zaistnieć w internecie takimi przykrymi komentarzami. Jeżeli Ciebie to nie interesuje to dlaczego czytasz. Ktoś jest osobą wierzącą i pójdzie ktoś nie pójdzie ale drogie dzieci internetu zastanówcie się poco takie komentarze - zostawcie proszę odpowiedź dla siebie. Tak Was te telewizje poróżniły, że jeden na drugiego musi ujadać?
~Karol 10-07-2018 10:57
Bog istnieje, a gdzie sprawiedliwość ,bronią klechów a te biedne dzieci skrzywdzony fizycznie i psychicznie molestowanie co z nimi nikt się nie martwi ci one przeszły a ksieciunio się śmieje we Wrocławiu sobie siedzi a za rok trafi do innej parafii i będzie dalej skrzywdził inne dzieci wstyd i hańba żadnej kary i gdzie jest bog i sprawiedliwość
~Ja 10-07-2018 13:12
Drogi Karolu wszystkich pedofili powinno się surowo rozliczyć z ich "działalności", również a może przede wszystkim księży. Ale Kościół to nie tylko ten ksiądz pedofil (tj margines) ale to także wierni (Twoi koledzy, znajomi) oraz inni księża czy siostry zakonne pomagające najbiedniejszym czy najbardziej potrzebującym. Hejt przeciwko całemu Kościołowi jest moim zdaniem nie na miejscu. Nawet jeżeli jesteś osobą niewierzącą to obrażanie osób wierzących nic tu nie da. Przyłączam się do Ciebie gdzie jest sprawiedliwość! Gdzie jest Bóg - wszędzie, pamiętaj, że on wycierpiał na krzyżu dużo więcej jak każdy z nas w swoim życiu. Ps - jeżeli znasz przypadki takich księży o których piszesz to proszę zgłoś to odpowiednim organom ścigania niech się tym zajmą, będąc bezczynnym stajesz się współwinnym.
~Karol 10-07-2018 16:24
(Ja)jakbyś przeczytał uważnie moje pierwsze komentarz to nie pisalbys bzdur tu nie obrażam kościół wiernych itd tylko że ksieciunio powinien wybrać się na tą pielgrzymkę za to co zrobił a nie dupę schował do domu starości dla księży do wrocka a policja o wszystkim dobrze wie
~ 11-07-2018 8:07
Tak odczytałem właśnie Twój wcześniejszy komentarz.: "Bog istnieje, a gdzie sprawiedliwość ,bronią klechów" i "gdzie jest bog". Jeżeli Ciebie uraziłem przepraszam nie było to moim zamiarem. Nie wiem co zrobił ten ksiądz ale jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz to karę powinien ponieść i to surową.
~Mosiek z Nazaretu 11-07-2018 8:08
Ksieza pedofile powinni byc bezwarunkowo deportowni do Watykanu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Żywa lekcja przyrody

To program skierowany do osób uwikłanych w przemoc w rodzinie

Święto Wałbrzycha

Wojewoda zadecyduje o losie radnej powiatowej

DTMZ robił porządki w Rząsinach