MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą nowe drogi w Starych Bogaczowicach

Wiadomości: Region
Środa, 3 kwietnia 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W bieżącym roku Gmina Stare Bogaczowice otrzyma z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji 300 000 zł dotacji na wsparcie realizacji zadań własnych polegających na odbudowie zniszczonej infrastruktury drogowej na skutek powodzi w latach 2009–2012.

Środki dotacyjne przeznaczone zostaną na dofinansowanie odbudowy trzech dróg gminnych o łącznej długości 600 m. W Starych Bogaczowicach nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie ułożona na odcinku drogi gminnej okalającej cmentarz oraz w ramach I-etapu odbudowy zostanie ułożona nowa nawierzchnia z kostki betonowej na odcinku ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy przysiółkiem Wrony a drogą powiatową biegnącą obok kaplicy św. Anny.

W Lubominie odbudową objęty będzie jeden odcinek drogi gminnej o długości 130m, od ulicy Głównej do budynku 18a, który otrzyma nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wszystkie drogi zaprojektowane są zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami, uwzględniającymi wykonanie nowej podbudowy z kruszywa wraz ze stabilizacją cementową gruntów, co zagwarantuje długoletnią eksploatację dróg bez odkształceń nawierzchni.

Czytaj również

Świętowano także w Szczawnie–Zdroju

Byłeś już w Gdańsku? Podpowiadamy, co warto zobaczyć

Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~geol 3-04-2013 10:37
A co z drogą pomiędzy Gostkowem a Pustelnikiem. Zapomniano chyba, że istnieje. Pare wywrotek żwiru załatwiłoby sprawę, przynajmniej na odcinku w obrębie Gminy Stare Bogaczowice. Proponuję aby Wójt zrobił sobie tam wycieczkę, okolice przepiękne.
~Leszek Świętalski, wójt Gminy Stare Bogaczowice 3-04-2013 13:59
Dot. drogi pomiędzy Gostkowem a Pustelnikiem. Zgadzam się z autorem "posta", że tamtejsze okolice są przepiękne, a nawet z tym, iż zapomniano o tej drodze. O tym czy do jej remontu potrzeba parę wywrotek żwiru, czy też więcej i nie tylko żwiru, nie wypowiadam się gdyż droga ta nie ma statusu drogi gminnej i nie jest przez Gminę utrzymywana. Właśicielem i zarządcą tej drogi, która ma numer 3466 i jest drogą powiatową był i jest Powiat Wałbrzyski. Zarówno mieszkańcy jak i Urząd Gminy wielokrotnie monitowali o remont tejże drogi. Zapewniam, że ponownie powyższe uwagi przekażemy Starostwu.
~andrusek 3-04-2013 18:48
Jeżeli post powyżej jest faktycznie osoby ,która się podpisała to .... pełen szacun ... cieszy ,że "władza" też czyta i jest na bieżąco . Samorządowcy proponuje brać przykład zwłaszcza CZARNY BÓR i BOGUSZÓW GORCE.
~FELIKS 3-04-2013 19:29
proszę pełna satysfakcja inni wójtowie powinni brać z Pana przykład , jest Pan chyba jedynym wójtem który odpowiada na portalu.( tak trzymać)
~ 3-04-2013 19:55
geol, ja jakiś czas temu jechałem yą drogą, masakra w jakimś lesie, myslałem że zginę i nigdy nie wrócę (-;
~ja123 4-04-2013 16:29
Ja też jechałem. Okolica przepiękna, ale to coś, po czym się jedzie, nie można nazwać drogą. TRAGEDIA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Dni Podzamcza tuż, tuż...

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Kolejny film będzie kręcony w okolicach Wałbrzycha

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny