MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Będą doradzać honorowo

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 lipca 2010, 9:28
Aktualizacja: 11:46
Autor: Sven
Wśród osób, które znalazły się w składzie Rady Honorowej, jest Józef Wiłkomirski (z lewej)
Fot. Sławomir Pawlik
W Starej Kopalni odbyło się wręczenie nominacji do Rady Honorowej, która miała się nazywać Radą Programową, ale nie może z powodów formalnych. Dlatego też minister Bogdan Zdrojewski został Patronem Honorowym Rady Honorowej.

Rzeczywistym szefem rady został Roman Szełemej, który na przyszły tydzień zapowiedział jej robocze spotkanie, bo czasu jest mało i potrzebne jest przyspieszenie w działaniu.

- Rada ma być ciałem doradczym, ponieważ projekt realizowany jest w formule Urzędu Miejskiego, która ma swoje wady. Urząd Miejski jest czasem organem niezbyt wydatnym, dlatego do realizacji projektu utworzymy specjalne biuro. Jego szefem będzie kierujący realizacją projektu Jan Jędrasik – powiedział Piotr Kruczkowski i dodał. – Myślę, że ten projekt ma szansę powodzenia, gdy wałbrzyszanie będą się z nim utożsamiać, gdy będą czuli, że jest to ich projekt. Stąd pomysł powołania Rady Honorowej, która będzie składać się z około czterdziestu osób. Nie jest to jednak ciało zamknięte. Nie chcemy żeby rada był przesadnie sformalizowana. Jej spotkania mają być raczej „burzą mózgów”, miejscem swobodnej dyskusji, której efektem będzie wypracowanie tego, co będzie się w Starej Kopalni działo – wyjaśniał prezydent.

Marek Stadnicki – dyrektor Muzeum w Wałbrzychu tak widzi swoja rolę w radzie.
– W Starej Kopalni ma powstać Europejskie Centrum Ceramiki Unikatowej. W ubiegłym roku opracowano projekt i teraz, gdy ruszą prace, musimy koordynować jego realizację, „trzymać rękę na pulsie”. Wszystko ma ruszyć jesienią, a do końca lipca musimy zabrać z kopalni, magazynowane tam, nasze eksponaty.

Poza wymienionymi osobami, w skład rady weszli między innymi: Stanisław Zydlik, Józef Wiłkomirski, Barbara Nowak – Obelinda, Violetta Kasiborska, Arkadiusz Simm, Danuta Marosz, Zbigniew Prażmowski.

Pozostajemy w nadziei, że Park Wielokulturowy Stara Kopalnia stanie się miejscem, z którym będziemy się nie tylko utożsamiać, ale będziemy z niego dumni.

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Kolejny sukces gry o Wałbrzychu

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~kolo 10-07-2010 9:45
pan prezydent pięknie wygląda na tych fotach...
~ 10-07-2010 10:14
on jest ciagle opalony czy jak???
~buli 10-07-2010 10:27
jak Lepper ... codziennie solarium :))) a co dwa miesiące - tydzień w Egipcie
~leroy 10-07-2010 15:28
Doborowe towarzystwo w owej "radzie" - postkomuniści oraz - co też i nie może budzić zdziwienia - zaufani jedynie słusznej partii. Koalicja jak się patrzy. Tylko pogratulować. No to teraz projekt "Park Wielokulturowy" może ziści się za 100 lat.
~boss 10-07-2010 19:25
Onegdaj prezydent Kruczkowski powołał pod swoim światłym majestatem wałbrzyską radę ds. oświaty. Od 6 lat nie zebrała się ani razu (!). Po co? Wałbrzyska oświata, zarządzana palcem wskazującym Pani Naczelnik, ma się znakomicie.Nowa Rada Honorowa może się spotka jeszcze 1-2 razy, byle do jesiennych wyborów...
~Ed 10-07-2010 23:16
No i Szełemej szefem tej Rady, a on co tam przychodnie będzie miał. Jednak najlepszym kandydatem na szefa biura ds. realizacji projektu jest p. Jan Jędrsik. No juz lepiej nie mogli wybrać, niemrawy wieczny zastępca, nie mający pojęcia o realizacji projketów.
~JKK 10-07-2010 23:52
Do Ed-jesteś niedoinformowany-to właśnie p.Jędrasik trzyma rękę na pulsie i od początku zajmuje się tym projektem. On ze swoim zespołem ciężką pracą zdobył kase na ten projekt. Tak więc zanim kogoś obrazisz to najpierw sprawdź swoje informacje.
~Erka 11-07-2010 10:44
od Jędrasika łapy precz! Raczej spytajcie sie dlaczego Szelemej zamiasta zajmowac sie szpitalem włazi w nie swoje buty?????
~Ed 11-07-2010 12:33
Napiszcie lepiej, że zespół pozyskał kasę a p. Jędrasik jak zwykle kieruje, chodź nie ma oty zielonego pojęcia a jestem dobrze zorientowany, kto pozyskał kasę i jak pracuje p. Jędrasik.
~do Erka 11-07-2010 13:11
ty sie czep własnej tesciowej (jak ja masz)a nie Szełemeja,jedyny facet z klasą w tym miescie
~wkurzony 11-07-2010 14:19
Szelemej niech się lepiej szpitalem i pacjentami zajmie, a nie platformeskimi pijarami!! Zadziwiająco duża liczba osób ma wyrobione zdanie n/t jego szpitala, pogadajcie z ludźmi!
~do wkurzony 11-07-2010 14:39
Podpisz sie imieniem i nazwiskiem,skoro cie stać na ataki personalne,powinno tez stać na odrobine odwagi cywilnej,ale Ty chyba nawet nie wiesz co to jest
~Inga 11-07-2010 14:44
Fakt, opalenizna pierwsza klasa .. aż zazdroszczę ! Moim zdaniem nie ma co się wkurzać i marudzić .... chociaż .. tyle naszego co sobie pogadamy ;)
~stanisław 13-07-2010 11:44
Po sześciomiesięcznym okresie honorowego doradzania proponuję przyznać im honorowe renty górnicze, srebrne pyrliki i szpady górnicze oraz prawo do orkiestry górniczej jkby coś...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boguszów–Gorce też będzie miał swój budżet obywatelski

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Po co nam Unia?

Rusza remont ulicy Garbarskiej

Mieszkańcy Sokołowska wybierali sołtysa