Czytających: 5364

Wałbrzych: Baszta o krok od Narodowego

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 17:33
Na jesieni 2015 roku zostały rozegrane eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

Świetnie w tych rozgrywkach wypadły drużyny wywodzące się z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu: SP nr 26 w U-12 i UKS Baszta w U-8 i U-10 zostając mistrzami powiatu wałbrzyskiego w swoich kategoriach.

Finały dolnośląskie tradycyjnie zostały rozegrane na stadionie OSiR-u w Świdnicy. W kategorii U-10 zespół UKS Baszta Wałbrzych po pokonaniu w grupie drużyn z Legnicy, Kiełczowa i Pęgowa awansował do ćwierćfinału, gdzie wygrywając z Miliczem zapewniła sobie awans do półfinału. Na tym etapie rozgrywek kolejnym rywalem była drużyna z Lubina po pokonaniu której dotarliśmy do finału imprezy, w którym, niestety, po emocjonującym pojedynku ulegliśmy zespołowi z Jeleniej Góry. Zwycięzca tego finału w maju będzie uczestnikiem turnieju finałowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kolejnego dnia swoje finały rozgrywała ekipa UKS Baszta Wałbrzych w kategorii U-8 zajmując trzecie miejsce. W grupie eliminacyjnej wygraliśmy z Miliczem, Wojborzem i Lubinem. W ćwierćfinale pokonaliśmy szkołę z Wrocławia. Jedyną porażkę zaliczyliśmy w półfinale ze zwycięzcą całego turnieju Gryfem Świdnica. W spotkaniu o trzecie miejsce wygraliśmy z ekipą Bielawianki Bielawa. Ta kategoria wiekowa kończyła swoje rozgrywki na etapie Dolnego Śląska.

Tradycyjnie jak na wielu turniejach zawodnicy UKS Baszta zdobyli nagrody indywidualne: w kategorii U-10 Adam Czornij został królem strzelców, a w kategorii U-8 Jakub Jaroszewski został wybrany najlepszym brakarzem, a Mikołaj Kaźmierski królem strzelców dolnośląskiego Pucharu Tymbarka.