MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Basen i inne tematy poruszone podczas sesji rady miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 marca 2019, 11:36
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2019, 8:54
Autor: PAW
Fot. red
Oprócz uchwały w sprawie zaciągnięcia kolejnego kredytu, radni podczas wczorajszej sesji dyskutowali nad wieloma innymi sprawami dotyczącymi wałbrzyszan.

Skarbnik Ewa Kłusek tłumacząc przyczyny i konieczność zaciągnięcia kredytu, wymieniała zadania, jakie będą realizowane przez Gminę, m.in za te środki. Znalazł się tam zapis mówiący o tym, że Gmina przeznaczy 50 tys. zł na zakup samochodu terenowego dla wałbrzyskiej policji. Fakt ten zaciekawił, ale i trochę zaniepokoił, radnego Jacka Szwajgiera.
- Nie tak dawno Gmina Wałbrzych przeznaczyła milion złotych na doposażenie wałbrzyskiej policji, a jak wiemy pojazdy te poruszają się nie tylko po Wałbrzychu, ale po terenie innych miejscowości Aglomeracji Wałbrzyskiej. Teraz może okazać się, że tylko Gmina Wałbrzych dołoży policji do zakupu samochodu, a inne samorządy tego nie zrobią, a znów z pojazdu korzystać będą wszyscy.

Skarbnik Ewa Kłusek poinformowała również, że 70 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na analizę związaną z budową basenu odkrytego w Wałbrzychu.
- Głównie chodzi o przeprowadzenie analizy demograficznej - tłumaczy skarbnik. - Chcemy wiedzieć, jakiej wielkości powinien to być basen, ile osób deklaruje chęć korzystania z niego i jakie atrakcje wałbrzyszanie chcieliby na tym basenie widzieć oraz ostatecznie, jakie powinno być jego usytuowanie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu przeprowadziło wśród wałbrzyszan internetową ankietę na temat usytuowania basenu odkrytego. Wygrała wówczas lokalizacja w dzielnicy Nowe Miasto.

Twoja reakcja na artykuł?

12
38%
Cieszy
3
9%
Dziwi
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
10
31%
Przeraża

Czytaj również

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Będzie można oddać krew

Świetna zabawa podczas Marszu Nordic Walking

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Buchalter 1-03-2019 11:56
Ja bez analizy stwierdzam, że wałbrzyszanom wystarczy Siostra Basen.
~Prośba do PiSu część 1 1-03-2019 12:13
Jako mieszkańcy Wałbrzycha, prosimy rząd Prawa i Sprawiedliwości o pomoc dla miasta i mieszkańców. Chcemy aby uznano Wałbrzych, za region wymagający specjalnej uwagi rządu, specjalnej pomocy przy finansowaniu, przekazywaniu dotacji, a także stworzenie specjalnego programu gospodarczo- rozwojowego dla miasta. Stworzenie takiej pomocy jak: 1. dofinansowania, 2. przekazywaniu dotacji, 3. specjalny program gospodarczo - rozwojowy, będzie miał wpływ na miasto, ale również będzie oddziaływał na regiony okolicznych miejscowości.
~ 1-03-2019 12:13
Wałbrzych zaciąga kolejne kredyty po to żeby sfinansować państwową instytucje to się w głowie nie mieści. Mało wyedukowani radni powinni sobie przypomnieć na czym polega idea samorządu Myślę że miasto Wałbrzych ma wiele innych wydatków, wiele innych instytucji potrzebuję tych pieniędzy a nie policja!!! Czyżby radni sobie w ten sposób kupowali niektórych policjantów żeby dawali im znać Kiedy ruszy postępowanie w ich sprawie!! To jest niebywałe. Schronisko dla zwierząt- o tam nie jest potrzebne pieniędzy wogóle, ZDiK tam też pieniędzy mają zbyt dużo, pensje pracowników samorządowych tych ludzi którzy zapiernicz i ą po uszy w dokumentach za najmniejszą krajową niech się prezydent tym pochwali, dalej mops i Bieda aż piszczy, ale po co przeznaczyć tam troszkę grosza kolejna instytucja a la policja straż miejska i pensję głodowe strażników nie mówiąc o ich wyposażeniu. Sfinansuj my dalej instytucje państwowe może dołożymy na zakup samochodu jeszcze dla ZUSu albo wspomóż my Koleje Państwowe mam wrażenie że te miasto długo jeszcze będzie w kryzysie skoro mamy takich radnych.
~Prośba do PiSu część 2 1-03-2019 12:14
Wałbrzych to ciekawe miasto, zmieniające się, lecz jeszcze przejawiają się problemy poprzedniego ustroju gospodarczego i zamkniętych kopalń. Wielu mieszkańców cieszy się z obecnego prezydenta miasta, że dokonał bardzo wiele zmian w Wałbrzychu. Ale są też krytyczne komentarze od opozycji, opozycja i sympatycy PiSu nie są zadowoleni, ciągle krytykują różne inwestycje, ciągle mówią, że to za mało. Nie ma rzeczy i działania, która by zadowoliły opozycję, w tym radnych z PiSu i ich sympatyków. Zdarzają się komentarze z nienawiścią, wulgarne w kierunku prezydenta miasta oraz mieszkańców i wyborców, czy też tylko popierających inwestycje. Wałbrzych miał ciężką sytuację po zamknięciu kopalń i całego przemysłu, do dzisiejszego dnia problemy są zauważalne. Rozwiązanie tych wszystkich problemów jest bardzo kosztowne, wymagające długich lat rewitalizacji i finansów. My mieszkańcy, wiemy ile prezydent miasta wkłada w to pracy, ale mamy też świadomość, że miasto nie poradzi sobie z różnymi problemami samo. Nikt sobie nie poradzi sam, bez wsparcia rządu.Oczekujemy od rządu jakiegoś wsparcia i współpracy z obecnym prezydentem miasta, mamy też świadomość że rząd wie co Wałbrzych przeszedł.
~ 1-03-2019 12:16
. Nowi starzy radni Chcieli zabłysnąć Przykro m - już niedługo nikt w urzędzie nie będzie chciał pracować Brawo panie prezydencie Niech się pan pochwali na antenie TVN24 Ile zarabiają pana pracownicy.
~Praca 1-03-2019 12:19
do: ~ (12:16)
Wynagrodzenie budżetówki jest określone z godnie z zapisem prawa, tyle ile mają ustalone tyle dostają.
~Waldi 1-03-2019 12:25
do: ~Praca (12:19)
W przeciwieństwie do NBP
~Praca 1-03-2019 12:43
do: ~Waldi (12:25)
To już problem ministerstwa i tego rządu.
~ 1-03-2019 15:07
do: ~Praca (12:19)
Wynagrodzenie jest zapisane i sa tzw. widełki. Mozesz na tym samym stanowisku zarobić 2000 zl a możesz i 4000. W urzędzie miasta w Wałbrzychu jest bieda az piszczy. Ludzie zarobieni, brakuje rak do pracy a pensje pracowników chyba najniższe w Polsce. Oczywiście sa wyjątki...kto ma zarobić więcej ten zarabia.
~v7 1-03-2019 12:51
Analiza za 70tys haha to są właśnie POmysły liberałów, a może zróbmy portal dla bezdomnych za 50mln, które jesteśmy winny gminie Marciszów, ale liberałowie mają w nosie, że ktoś się upomina i będą wydobywać wodę z kopalń, gdzie mln litrów chemii zostało wpompowane, ale co tam, dług oddamy, bo tak sąd nakazuje, a że mamy focha, to POtrujemy mieszkańców
~ 1-03-2019 15:12
Masakra. Kolejny kredyt. Moze dlatego, ze spadlismy w rankingu najbardziej zasłużonych miast w Polsce. I to po co - by kupic policji kolejny radiowoz. Czy w Polsce policja utrzymywana jest z samorządów? A co do samej policji to wiecie, ze żebranie jest karalne!
~ 1-03-2019 15:31
Żałosne analiza za 70 tyś. Chyba żeby wyprowadzic kase. Analiza,w ktorej wskaza miejscejuż dawno wybrane przez romana. Zenua
~olo 1-03-2019 15:37
Baseny nie ma i nie będzie . Najbliższy w Berlinie
~wal 1-03-2019 16:28
do: ~olo (15:37)
Najbliższy w Świebodzicach, Strzegomiu, Dobromierzu, Głuszycy, St. Bogaczowicach itd. Tylko w Wałbrzychu jedynie plaża...w starej kupalni.
~nepal 2-03-2019 15:53
do: ~olo (15:37)
najblizszy odkryty basen w Dobromierzu pozdrawiam
~Olek 1-03-2019 15:52
Tak się wyrzuca pieniądze w błoto - 70 tysi za ankietę dla prywatnej firemki. Nie może kilkunpytan przygotować urząd miasta i zamieścić tak jak np ankiety udziału w programie dotacji na wymianę kotłów co? Takie ankiety robiły ostatnio wszystkie gminy drukując je w urzędach i zamieszczając formularz on-line, a tu komuś trzeba zapłacić tyle kasy? A druga rzecz to auto dla policji. Niech im kupi MSWiA, to wstyd żeby miasto brało kredyt na samochód dla nich. Urząd ma wykonywać w pierwszej kolejności zadania własne gminy a wspieranie np policji to można robić jak będzie nadwyżka w budżecie a nie się zadłużać - no chyba że się „obiecało” i teraz trzeba się „wywiązać „
~ 1-03-2019 21:29
Roman da wam papu.
~Bryk 1-03-2019 22:17
Analiza za tyle kasy. Roman sobie z ludzi drwi
~były orkiestrowicz 2-03-2019 2:18
Wystawie jezory , może Szela spuści wam kaszke manne.
~Aanaliza 2-03-2019 10:49
Jak wszyscy mówicie że za drogo, to kto z was zrobi to za darmo albo za np 100 zł ? Myślę że jak zrobicie analizę i dacie ją do UM i mediów nikt się nie pogniewa. A jak nie to wypada to przemilczeć, każda inwestycja powinna być najpierw przeanalizowana zanim się coś postawi.
~puste łby bronią Romka 2-03-2019 18:12
do: ~Aanaliza (10:49)
co ty piep... nawiedzony tłuku, zrobili analizę za 70 tyś. pod projekt na które miasto nie ma pieniędzy!!!
~Oburzony 2-03-2019 11:19
Dlaczego zdjęto z obrad rady temat bonifikat związanych z wykupem nieruchomości po zniesieniu użytkowania wieczystego. Pieniądze wydawane widzę są na prawo i lewo a mieszkańcom jak w miastach sąsiednich nie idzie się na rękę, żeby się im żyło łatwiej w naszym niezbyt zamożnym regionie.
~ciekawy 6-03-2019 12:09
A co z obwodnicą czy już coś ruszyło czy poczekamy do następnej wiosny bo znowu zapadła cisza a wrocławska asfalt pęka ile jeszcze mamy jezdzić po tych dziurach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Runęła ściana. Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał

Coś dla miłośników kotów

Wafel czeka na dom

To jest szansa dla młodych osób pozostających bez pracy

45–latka odpowie za handel krajanką tytoniową niewiadomego pochodzenia