MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Barykada nie pomogła

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 grudnia 2009, 14:42
Aktualizacja: 14:45
Autor: red
Przy ulicy 1 Maja w Wałbrzychu doszło do włamania do jednego ze sklepów. Policjanci bardzo szybko wpadli na trop włamywaczy. Sprawcami okazali się czterej dorośli mężczyźni oraz nastolatka, którzy w obawie przed policją zabarykadowali wejście do mieszkania.

Policjanci patrolowali akurat miejskie ulice, kiedy zauważyli, że w jednym ze sklepów przy ulicy 1 Maja wybita została szyba. Okazało się, że do sklepu miało miejsce włamanie. Skradzione zostały towary o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Policjanci po śladach trafili na trop włamywaczy. Kiedy funkcjonariusze chcieli dostać się do mieszkania napotkali na opór. Przebywające w środku osoby próbowały zabarykadować wejście i nie wpuścić stróżów prawa.
- Na miejscu znaleźliśmy skradziony ze sklepu towar – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Zastaliśmy na miejscu czterech dorosłych mężczyzn i 14-letnią dziewczynkę.
W mieszkaniu należącym do jednego ze sprawców włamania do sklepu znalezione zostały jeszcze inne przedmioty pochodzące z przestępstw m.in. telefony komórkowe, banknoty pochodzące z różnych części świata, broń pneumatyczną.
- Wystąpiliśmy wspólnie z prokuraturą o zastosowanie aresztu wobec zatrzymanych, bowiem wszystko wskazuje na to, że mają oni na koncie wiele przestępstw – tłumaczy nadkomisarz Rzymek.
Niestety sąd nie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i podejrzani wyszli na wolność. Teraz trwa ustalanie, skąd pochodzą znalezione w mieszkaniu przedmioty i którzy z czterech mężczyzn brali udział w przestępczym procederze i w jakim zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zdesperowany 33–latek chciał popełnić samobójstwo

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic

Zatrzymali prawdopodobnego zabójcę dziewczynki z Mrowin

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gosc 23-12-2009 10:23
Ten kraj jest istnym eldorado dla zlodzieji. Nie dosc, ze mogo krasc do woli, to jeszcze sad ich wypuszcza na wolnosc.
~Red Like 23-12-2009 20:39
No to badziew nie barykada...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Trzy ważne daty czerwcowe

56–latek przywłaszczył piłę spalinową

PWSZ ma już 20 lat

Efekt akcji „Trzeźwy poranek” – pięciu kierujących na "dwóch gazach"