Czytających: 6050

Europa: Bartek tuż za podium

Czwartek, 19 lutego 2015, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Bartłomiej Filip z UKN Melafir Czarny Bór zajął 4. miejsce w biegu indywidualnym juniorów młodszych na dystansie 12,5 km podczas Mistrzostw Świata w Raubiczach. Polak przegrał podium jedynie o trzy sekundy.

Mistrzem świata juniorów młodszych został Kirił Strelcow z Rosji. Rosjanin wygrał o pięć sekund z Andersem Emilem Schiellerupem z Danii.
Bartłomiej Filip spudłował tylko raz i bardzo długo wydawało się, że przy jego dobrym biegu oznaczać to będzie medal. Polak do mety dobiegł bowiem z trzecim czasem tracąc do lidera 18,4s. Norweg Andreas Kjeverud Eggen wpadł na metę z identyczną stratą do Strelcowa. Niestety, Rosjanin Igor Szetko był o niecałe trzy sekundy lepszy od Filipa i Eggena spychając ich na czwarte miejsce.

Urodzony w 1996 roku Bartłomiej Filip to odkrycie tegorocznego sezonu w polskim biathlonie. Zawodnik UKN Melafir Czarny Bór podczas styczniowych Mistrzostw Polski seniorów zajął w sprincie czwarte miejsce przegrywając jedynie z Krzysztofem Pływaczykiem, Grzegorzem Guzikiem i Łukaszem Szczurkiem. Startował na Mistrzostwach Europy w Otepaa, gdzie w gronie juniorów, a więc zawodników często nawet o dwa lata starszych, zajął 24. miejsce w sprincie.

Paulina Król z UKN MELAFIR Czarny Bór spudłowała pięć razy i sklasyfikowana została na 45 pozycji jako druga z Polek.