MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Barbórka w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 4 grudnia 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Już dziś 4 grudnia wałbrzyscy górnicy obchodzić będą swoje święto – tradycyjną Barbórkę.

Uroczystość rozpocznie o godzinie 10.00 msza święta w kościele p.w. Św. Aniołów Stróżów odprawiona w intencji górników i ich rodzin. Msza celebrowana będzie przez ks. biskupa Adama Bałabucha.

W tym roku Dzień Górnika będzie miał szczególnie uroczysty charakter, gdyż zbiega się z piętnastoleciem istnienia „Stowarzyszenia Gwarków K.W.K. Victoria i Kopalń Wałbrzyskich”. Z tej okazji podczas mszy zostanie poświęcony sztandar Stowarzyszenia.

Po zakończeniu ceremonii w kościele około godziny 11.20 planowany jest przemarsz pod Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego (trasa: ul. Garbarska, ul. Mickiewicza, al. Wyzwolenia), gdzie odbędzie się oficjalna część obchodów.

Ostatnim akcentem Barbórki będzie „Biesiada Górnicza”. W programie artystycznym Biesiady wystąpi Zespół RYMPIS z Wałbrzycha i Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Co słychać w Wałbrzychu?

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~TAURUS 4-12-2010 13:42
Mają nawet co świętować. Co za ........ Kopalń nie ma już od 15 lat !
~Bonifas 4-12-2010 19:48
Ale Górnik pozostanie górnikiem do końca życia! Podziękowania do Balcerowicza za sprowadzenie Wałbrzycha z miasta przemysłu - do miasta skansenu!
~ 4-12-2010 19:52
Ale prawdziwi górnicy to świętują w domu, a w takich barbórkach to udział biorą vipy i górnicy piastujący kierownicze stanowiska, a nie najciężej pracujący górnicy dołowi.
~! 4-12-2010 20:06
Co za brednie! Ludzie dlaczego jesteście tacy zgorzkniali!!! Troszkę pozytywnego myślenia! Pozdrawiam serdecznie! Miłego wieczoru i weekendu!!!!!!
~Ks 4-12-2010 21:27
no szesz kurrrrrrrrrrrrr .....a mać nawet dzieci ze szkoły podstawowej wiedza jak ważna jest i była kiedyś praca GÓRNIKÓW W kopalni. Starczy se trochę poczytać.....do edukować sie zamiast w 1 komencie ( wstydź się) bzdury pisać, Górnik to zawód godny szacunku:) Mój tata jest jednym z nich, Wszystkiego Najlepszego w Dniu Ich święta.
~SG 5-12-2010 8:44
Jakaś kopalnia mogła śmigać - do ruiny doprowadzili wszystko, a najbardziej W-ch. Teraz dewastacja tego miasta jest już tylko kontynuacją. Dzięki takim dniom jak Barbórka, można tylko wspominać dawny W-ch - miasto przemysłu i zadowolonych ludzi. Obecnie węgiel jedzie wagonami do Wałbrzycha, a Czesi fedrują pod nami... Cała Polska. Dużo zdrowia dla prawdziwych Górników - bo Ci co na dole fedrowali to dzisiaj nie są w stanie uczestniczyć w imprezach ze względu na jego brak!
~ 5-12-2010 9:03
A jak funkcjonowały kopalnie to też węgiel wozili do nas wagonami z Górnego Śląska bo raczej Antracyt nie nadawał się do palenia w piecu.
~do aninoma 5-12-2010 14:21
Tylko że w Wałbrzychu nie wydobywano tylko antracytu! Widać znasz się na rzeczy! ;/ Chciałeś zabłysnąć zabłysnąłeś :)
~spóźniony 5-12-2010 15:33
Może wysyłają zaproszenie do wszystkich byłych górników? Mój ojciec już nie żyje (69 lat) więc nie wiem , a ja na szczęście nie byłem górnikiem. Z serca - Szczęść Boże! dla Górniczego Stanu!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Żłobek już wkrótce

Zarząd Powiatu z absolutorium

Nowe propozycje dla przedsiębiorców

Powstanie ulica św. Wojciecha

Raport prezydenta