MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Barbara Nowak–Obelinda ze Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 28 listopada 2018, 13:47
Aktualizacja: 17:00
Autor: red
Fot. archiwum
Była wałbrzyska Konserwator Zabytków Barbara Nowak–Obelinda doczekała się wyjątkowego wyróżnienia.

Barbara Nowak-Obelinda przez lata pełniła funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wałbrzyskiego oddziału, a od 2013 roku przeniosła się do Wrocławia na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Z zawodu jest historykiem sztuki, a dyplom o architekturze XIX wieku obroniła u prof. Tadeusza Jaroszewskiego w Warszawie. Po studiach zaczęła pracę w wałbrzyskim Biurze Badań i Dokumentacji Zabytków.

Podczas ceremonii wręczania odznaczeń, która odbyła się w Filharmonii Narodowej, a zorganizowana została przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowy Instytut Dziedzictwa, Barbara Nowak-Obelinda znalzła się w gronie ponad 50 osób nagrodzonych. Wyróżniono je za wieloletnie zaangażowanie na rzecz ochrony narodowego dziedzictwa kulturowego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w Starych Bogaczowicach

Zespół Kortowo wystąpił w Mieroszowie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jedrula 28-11-2018 18:13
Jestem zdanie iż ta Pani niczym w Wałbrzychu się nie zasłużyła. Bo żaden z wałbrzyskich zabytków w czasie jej działalności nie odzyskał swojego wygładu z lat ubiegłych. A może nawet został rozebrany- choćby Zajezdna MPK ul. Armii Krajowej, kiedy to po rozebraniu podobno okazało się że to był zabytek . Budynek kas PKS, chyba jeszcze kilka innych obiektów. Być może dopiero kiedy poszła do Wrocławia to tam cos obroniła jak Konserwator Zbytków.
~ 29-11-2018 10:07
Jedyne co, to część barokową zamku Książ kazała pokryć elewacją różową.... Nigdy w historii zamek nie był różowym domem......
57jurand 29-11-2018 12:30
Do dzisiaj jestem pod wrażeniem odpowiedzi pani konserwator Obelindy, na moją interwencję w sprawie samowoli budowlanej w wykonaniu księdza -proboszcza Kościola Świętej Anny na Szczawienku.Otorz ta pani stwierdziła ,a raczej potwierdzila zarzut samowolki w wykonaniu księdza. Skoro jednak robota zostala wykonana dobrze sprawy nie ma. Dodam tylko zostałem przez tą panią pochwalony za czujnosć Czuj , czuwaj pani Obelindo.P.S pismo od pani konserwator spoczywa sobie spokojnie w mojej szufladzie,to tak jakby ktoś próbował zarzucić mi nie prawdę.
~zibi 29-11-2018 20:33
Zapamiętam panią Obelinde jako pierwowzór "austriackiego" urzędnika.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Szaniawski zaprasza na najzabawniejszy czerwiec od lat

Strefa sztuki Jedlina–Zdrój już od piątku

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius