MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bal Sportu i Biznesu 2016

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 lutego 2016, 17:00
Aktualizacja: Czwartek, 18 lutego 2016, 12:35
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Pałacyku Hotelu Maria odbył się Bal Sportu i Biznesu 2016. Podczas imprezy został rozstrzygnięty IV Plebiscyt Sportowy Regionu Wałbrzyskiego „Szóstka na „6”, wyłaniający najlepszych sportowców, studenta–sportowca, trenera i działacza roku 2015 w Regionie Wałbrzyskim.

Organizatorem Plebiscytu Sportowego Regionu Wałbrzyskiego są: KU AZS PWSZ, Stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej, Dolnośląscy Pracodawcy, Tygodnik 30 Minut, portal sportu wałbrzyskiego skibasport i spółka Sirbud - Hotel Restauracja Maria. Organizatorzy powołali kapitułę, która wybrała osoby ubiegające się o laur w plebiscycie. W składzie kapituły znaleźli się: Jan Zwierko, Artur Mazurkiewicz, Kazimierz Chrapek, Tadeusz Pogorzelski, Bogdan Skiba i Arkadiusz Czocher. W tegorocznej edycji plebiscytu zmieniła się procedura wyłaniania laureatów. W poprzednich edycjach głosowali kibice. W tym roku laureatów wybierało jury złożone z przedstawicieli organizatorów. Wśród osób ubiegających się o sportowy laur Regionu Wałbrzyskiego za rok 2015 znaleźli się:

W kategorii sportowcy - Daria Antończyk – piłka nożna, AZS PWSZ, Bartosz Filipiak – siatkówka, Victoria PWSZ, Filip Helta – kolarstwo górskie, KKW Superior, Mateusz Jopek – lekkoatletyka, LKS Górnik, Dominika Kulwicka – zapasy, ZLKS Zagłębie, Bartłomiej Kwiatek – powożenie zaprzęgami, LKS Książ, Zbigniew Lech – motoenduro, WSM Chełmiec, Aleksandra Rojek – tenis, MKS Szczawno i Maciej Szczepaniak – rajdy samochodowe, Lotos Team. Tytuł najlepszego wałbrzyskiego sportowca otrzymała Daria Antończyk.

W kategorii sportowcy–studenci - Piotr Chodorski – tenis stołowy, AZS PWSZ, Mateusz Janik – biathlon, AZS AWF, Łukasz Karpiewski - siatkówka, Victoria PWSZ, Piotr Niedźwiedzki – koszykówka, Górnik Trans, Agata Sobkowicz – piłka nożna, AZS PWSZ i Michał Szymczak – badminton, AZS AWF. W tej kategorii laur otrzymał Piotr Chodorski.

W kategorii trenerzy - Zbigniew Grabowski – zapasy, ZLKS Zagłębie, Marcin Gryka – piłka nożna, AZS PWSZ, Krzysztof Janczak – siatkówka, Victoria PWSZ, Robert Kosiński – tenis, MKS Szczawno, Roman Magdziarczyk – kolarstwo górskie, KKW Superior i Eugeniusz Stanisławek – karate, KKK Wałbrzych. Najlepszym wałbrzyskim trenerem został Roman Magdziarczyk.

W kategorii działacze - Tomasz Durajczyk – tenis stołowy, AZS PWSZ, Mariusz Gawlik – siatkówka, MKS Chełmiec, Aqua Zdrój, Paweł Isański – sporty motorowe WSM Chełmiec, Tadeusz Pogorzelski – piłka nożna, AZS PWZ, Piotr Stokłosa – kolarstwo górskie, KKW Superior i Henryk Walentas – siatkówka, Victoria PWSZ. Za najlepszego działacza uznano Henryka Walentasa.

Dodatkowo w tym roku - rok jubileuszu 70-lecia sportu wałbrzyskiego wprowadzona została jeszcze jedna kategoria: Laur 70-lecia. Wśród zgłoszonych w tej kategorii osób znaleźli się: Bronisław Bebel, Dariusz Baranowski, Krzysztof Ignaczak, Krzysztof Pływaczyk, Marian Szeja, Mieczysław Młynarski, Stanisław Grędziński i Włodzimierz Ciołek. Laur 70-lecia otrzymał Stanisław Grędziński.

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Juwenalia PWSZ 2019

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Kasia05082000 6-02-2016 9:50
Przykro się to czyta że jedyna zawodniczka z Wałbrzycha, która zdobyła w 2015 roku brązowy medal na Mistrzostwach Europy nawet nie stanęła na podium wśród sportowców. Dobrze zrobiłaś Dominika, że odeszłaś z tego miasta. Życzę Ci dalszych wyników w swoim nowym klubie i mieście.
~zawodniczka 6-02-2016 9:59
Przykro się to czyta, że najlepsi nie zostali nagrodzeni. Jak to możliwe, że jedyna zawodniczka z Wałbrzycha, która zdobyła w 2016 roku medal na Mistrzostwach Europy nie stanęła nawet na podium. Rozumiem gdyby wybierali ludzie przez głosowanie w gazecie czy sms-y to kto więcej wyśle sam na siebie to wygra ale KAPITUŁA chyba zna wyniki zawodników. Dobrze Dominika że opuściłaś to miasto. Życzę Ci dalszych wyników w nowym klubie i mieście.
~ja 6-02-2016 11:03
Nikt nie chciał płacić za kupony to zrobili Kapitułę. Ponadto łatwiej wybrać właściwego.
~żul 6-02-2016 13:19
A temu gostkowi ze zdjęcia nr 22 nie bardzo pasowała blada koszulina,a cała ferajna pod krawatami...
~ps 6-02-2016 17:57
Kapituła składa się z 6 osób, spośród czego 3 są związane ściśle z dziewczynami z AZS PWSZ tj. Zwierko, Pogorzelski, Skiba. Jako że w kadrze gra Antończyk wybór sportowca był oczywisty. Panowie odpuścili jednak pozostałe nagrody :) dżentelmeni :)
~Asenty 6-02-2016 19:52
Sport i biznes? A gdzie miejsce dla tych którzy walczą sercem a nie portfelem? Czytam posty Pani Kasi i poprzednie i popieram po trzykroć! Brawo dla prawdziwych zwycięzców, nie PO-litycznych marionetek.
~Obiektywny 7-02-2016 13:17
W kapitule sami fachowcy od sportu. Kpina.
~Agaaaaaa 7-02-2016 20:41
W artykule to pomyłka jest. To nie był wybór najlepszego działacza, trenera, zawodnika itp. tylko wybór osób najbardziej powiązanych z kapitułą. I w przyszłym roku proponuje zmianę nazwy tego balu. Wybór osób poniża osoby z prawdziwymi wynikami.
~Gość 7-02-2016 20:47
Kapituła zrobiła z siebie pośmiechowisko Myśleliście że ludzie nie znają wyników sportowych w Wałbrzychu?
~Jacek 7-02-2016 20:48
Układy i zwykłe kolesiostwo, tak to wygląda cała ta kapituła!
~zasek 7-02-2016 22:14
no prosze mi tu nie obrazac pana Bogdana Skiby !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Po co nam Unia?

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Bili go butelką i metalową rurką

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia