MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Bajkowy koniec wakacji na Witoldzie

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 29 sierpnia 2014, 10:35
Autor: red
Fot. użyczone
28 sierpnia w ostatni czwartek wakacji – pracownicy Centrum Kulturalno–Kongresowego „Witold” zaprosili najmłodszych mieszkańców Boguszowa–Gorc do baśniowej krainy zwanej Ziewolandią.

Dzięki współpracy z Centrum Kultury w Kamiennej Górze na terenie Szybu „Witold” stanął okazały, średniowieczny zamek. Wszyscy chętni do zabawy mieli okazję uczestniczyć w Teatralnej Podróży do Królestwa Ziewolandii oraz wcielić się w rolę księżniczek, rycerzy, a nawet króla.

Nie zabrakło zabaw teatralnych, wspólnego śpiewania i słodkich niespodzianek, a na zakończenie dzieci uczestniczące w zabawie brawurowo odtańczyły menueta na królewskim balu. Wiele radości sprawiło najmłodszym także samo zwiedzanie zamku. Dzieci ochoczo wdrapywały się po wąskich i krętych schodkach wieżyczek, a także chętnie fotografowały się na zamkowym dziedzińcu.

Zarówno pogoda jak i dobry humor dopisały. Na terenie byłej kopalni w Gorcach bawiło się mnóstwo dzieci, a dzięki ich poczuciu humoru i pomysłowości Ziewolandia przerodziła się w Śmiecholandię. Zabawę przygotowała i prowadziła Katarzyna Bernaś - kierownik Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold”.

Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” Izba Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa oraz wieża widokowa czynne są codziennie w godz. 10:00- 18:00.

Czytaj również

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Wałbrzyscy uczniowie na wycieczce w Myśliborzu

Dzieci powitały wiosnę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~marian 30-08-2014 0:36
niesamowite a najlepsze to sa matki polki z gorc,one sa najlepsze hi hi.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejny krok ku rozpoczęciu budowy obwodnicy zrobiony

Fundusze unijne dla wałbrzyskiej edukacji

Wiosna popiera nauczycieli

Szczawno–Zdrój walczy o odzyskanie szczytu Chełmca

Kradzieże marketowe stały się dla nich sposobem na życie