MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Bądźmy rodziną” to hasło XXII Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej

Wiadomości: Wałbrzych/region
Środa, 14 września 2011, 19:08
Aktualizacja: 19:09
Autor: Sven
Fot. Sven
Od Złotego Stoku po Krzeszów, na trzystukilometrowym odcinku granicy polsko–czeskiej, w dwudziestu dziewięciu miejscowościach odbędzie się w sumie sześćdziesiąt pięć wydarzeń kulturalnych.

Co prawda, pierwsze imprezy odbyły się już w połowie sierpnia, to jednak dopiero na czwartek, 15 września, zaplanowane została uroczysta inauguracja XXII Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się ona w kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

W części artystycznej, która nastąpi po nabożeństwie, wystąpią: Zespół instrumentów dętych blaszanych z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Marcin Adamski – organy i Chór „Magnificat” z parafii pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu. W repertuarze, miedzy innymi utwory G. Frescobaldiego, J. Cabanillesa, J. S. Bacha. Wieczorem, o godzinie 19:30 na zamku Książ wystąpi kwartet Micheleangelo Ensemble.

Jedną z trwających właśnie imprez jest XX Międzynarodowy Interdyscyplinarny Plener Artystyczny „Walim-Rzeczka 2011”, prowadzonym od lat przez Henryka Hnatiuka. Tym razem artystów gości gospodarstwo agroturystyczne Rzeczka Austeria-Krokus, którego właścicielem jest Grzegorz Szwaja. Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się w „Galerii Barbórka” w Boguszowie-Gorcach w piątek, 28 października, o godzinie 17:00.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbiorowa wystawa fotografów National Geographic Polska

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

Trzy ważne daty czerwcowe

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Strefa sztuki Jedlina–Zdrój już od piątku

2019 – Rokiem Stanisława Moniuszki „Wałbrzych dla Moniuszki”