MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

„Bądźmy rodziną” to hasło XXII Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej

Wiadomości: Wałbrzych/region
Środa, 14 września 2011, 19:08
Aktualizacja: 19:09
Autor: Sven
Fot. Sven
Od Złotego Stoku po Krzeszów, na trzystukilometrowym odcinku granicy polsko–czeskiej, w dwudziestu dziewięciu miejscowościach odbędzie się w sumie sześćdziesiąt pięć wydarzeń kulturalnych.

Co prawda, pierwsze imprezy odbyły się już w połowie sierpnia, to jednak dopiero na czwartek, 15 września, zaplanowane została uroczysta inauguracja XXII Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Odbędzie się ona w kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

W części artystycznej, która nastąpi po nabożeństwie, wystąpią: Zespół instrumentów dętych blaszanych z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Marcin Adamski – organy i Chór „Magnificat” z parafii pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu. W repertuarze, miedzy innymi utwory G. Frescobaldiego, J. Cabanillesa, J. S. Bacha. Wieczorem, o godzinie 19:30 na zamku Książ wystąpi kwartet Micheleangelo Ensemble.

Jedną z trwających właśnie imprez jest XX Międzynarodowy Interdyscyplinarny Plener Artystyczny „Walim-Rzeczka 2011”, prowadzonym od lat przez Henryka Hnatiuka. Tym razem artystów gości gospodarstwo agroturystyczne Rzeczka Austeria-Krokus, którego właścicielem jest Grzegorz Szwaja. Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się w „Galerii Barbórka” w Boguszowie-Gorcach w piątek, 28 października, o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pójdą na Jasną Górę

Festiwal tuż, tuż

Wypasiona domówka

72–latek zabił swoją konkubinę

Relaksacyjny koncert

Zabawa gwarantowana

Dobrana para...

Zagrożenie dla rozwoju