MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Bądź dla siebie najważniejsza” w Hotelu Maria

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 14 października 2011, 8:06
Aktualizacja: 15:31
Autor: Sven
Fot. Sven
Już tradycyjnie październik jest miesiącem poświeconym profilaktyce
raka piersi. Od trzech lat również w Wałbrzychu organizowane są działania pod nazwą „Bądź dla siebie najważniejsza”.

W poprzednich latach były to marsze kobiet, jednak jesienna pogoda miała negatywny wpływ na liczbę uczestników, dlatego też tegoroczna impreza odbyła się w jednej z sal Hotelu Maria.

Frekwencja była tak duża, ze trzeba myło dostawiać stoły i krzesła. Na sali były członkinie stowarzyszeń „Amazonki” i „Pro Femina”, ale przede wszystkim liczne panie, przybyłe z całego Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.

Spotkanie otworzył prezydent Roman Szełemej, który podkreślił znaczenie profilaktyki zdrowotnej, a następnie oddał glos specjalistom, którzy przeprowadzili kilka prezentacji multimedialnych na temat raka piersi, znaczenia profilaktyki i sposobach leczenia. Tu warto zaznaczyć, że Szpital im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, co niewątpliwie zwiększa szanse wałbrzyszanek na właściwą diagnozę i leczenie.

Jednak najważniejszą sprawą jest profilaktyka. Samokontrola piersi, dbanie o właściwą wagę ciała, niepalenie i ograniczenie spożywania alkoholu na pewno zmniejszą liczbę zachorowań.

Między innymi o tym mówili zaproszeni goście: dr Anna Sokołowska, dr Andrzej Szymczyk i dr Paweł Pyka. Na tomista korzystając z obecności świeżo wybranej posłanki Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, dr Sławomir Suchocki zaapelował do władz państwowych o obniżenie wieku bezpłatnie badanych kobiet do czterdziestego roku życia oraz zlikwidowanie górnej granicy wieku, ponieważ rak piersi jest najczęściej spotykanym nowotworem u kobiet.

Spotkanie zakończył występ najmłodszych uczniów Zespołu szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.

Spotkanie zorganizowały: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i radna Alina Szełemej oraz Bogusława Czupryn.

Impreza mogła się odbyć dzięki licznym sponsorom, którzy sfinansowali badania piersi paniom, chętnie wpisującym się na listę, upominki, które zostały rozlosowane wśród uczestniczek spotkania oraz oczywiście samo spotkanie.Są to: Koksownia Victoria, Camela, Piekarnia Frąckowiak, Hotel Maria, Czas na herbatę, Eko-Net, Parrs, Ardyss, Fun Fitness, Multi-Lux, Ronal, Ardik oraz Urząd Miasta Wałbrzycha, OSiR, WOK, Avon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Centrum Uśmiechu

Nowa remiza

Nowy parking

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jola 14-10-2011 8:51
Abjuż myślałam, że jest zjazd Polski Najważniejszej.
~ 14-10-2011 11:12
jola nie myśl tyle, bo się zmęczysz;p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odbudowują perełkę

Wałbrzych za KO

Szczawno "za" opozycją

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Zrezygnujcie z plastiku!