MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Bądź bezpieczny, bądź widoczny

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 października 2017, 9:01
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
Fot. użyczone
W środę w godzinach od 7:20 do 8:00 przy nowo powstałym przejściu dla pieszych przy ulicy doktora Oczki w dzielnicy Stary Zdrój odbyła się skierowana do dzieci akcja, propagująca bezpieczną drogę do szkoły, w szczególności w okresie jesienno–zimowym.

Organizatorem akcji i budowy przejścia jest radny Rady Miejskiej Anatol Szpur.

Działania zostały wsparte przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. Mimo obfitych opadów deszczu, frekwencja dopisała. Każde dziecko, które w tym czasie szło na lekcje, otrzymało odblaskową opaskę. Podobnie - dorośli. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej, instruowali najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się w obrębie pasa drogowego i przejść dla pieszych. Całej inicjatywie aktywnie przyglądała się dyrektor, Marta Przyślewicz-Chruszcz, która nie kryła swojego zadowolenia z powstałego przejścia i działań.
- Cieszę się, że dzieci tak kreatywnie i chętnie uczestniczyły w tym przedsięwzięciu. Dziękuję, policjantom, rodzicom, dzieciom i szkole za pomoc i wsparcie. Mam nadzieję, że dzięki opaskom nasi piesi będą lepiej widoczni w okresie jesienno-zimowym - mówił organizator, radny Rady Miejskiej, Anatol Szpur.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kwiaty dla medyków

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Akwarium już otwarte

Giełda wciąż nieczynna

Co przeszkadza mieszkańcom?

Papież na Ziemi Wałbrzyskiej

Pomnik Smoleński

Co słychać w Wałbrzychu?