Czytających: 4103

REGION: Badmintoniści grali w Pisarzowicach

Sobota, 6 lutego 2016, 12:56
Aktualizacja: Niedziela, 7 lutego 2016, 9:57
W Pisarzowicach odbył się II Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Kamienna Góra.

Udział w nim wzięło 24 zawodników z Kamiennej Góry, Szarocina, Lubawki, Wałbrzycha i Zielonej Góry. Imprezę wygrał mieszkaniec Szarocina Łukasz Piśnicki – akademicki MP.

Organizatorzy podzielili 24 zawodników na 4 grupy eliminacyjne. Z każdej grupy wychodziło 2 najlepszych zawodników.

Do ćwierćfinałów awansowali: Grzegorz Sowa (brązowy medalista ME w raketlonie), Sławomir Sosnowski, Dariusz Woźniak, Marcin Mazur, Łukasz Piśnicki, Hubert Górski (mistrz Polski w raketlonie), Waldemar Gliszczyński (MP lekarzy w badmintonie) oraz Mirek Woźniak.

Do półfinałów przebili się – Gliszczyński, Mazur, Piśnicki i Woźniak. W pierwszym półfinale Piśnicki pokonał 2:0 Woźniaka, natomiast w drugim Gliszczyński ograł w takim samym stosunku Mazura.

W finale Piśnicki wygrał 2:0 z Waldemarem Gliszczyńskim. W finale pocieszenia Woźniak pokonał Mazura 2:1.