Czytających: 3582

Łódź: AZS zwycięski

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Porażka w pierwszy meczu 2:4 z Medykiem Konin nie zdeprymowała zawodniczek AZS PWSZ Wałbrzych, które z wiarą w zwycięstwo przystąpiły do spotkania w Łodzi z TME Grot SMS i po ciężkiej walce pokonały zespół rywalek 2:0.

Starcie 5. i 4. drużyny poprzedniego sezonu dostarczyło kibicom sporo emocji, bowiem już od pierwszych minut oba zespoły narzuciły ostre tempo i stwarzały sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, m.in. po uderzeniu Alicji Materek piłka trafiła w słupek, a bardzo aktywna była zawodniczka AZS PWSZ Wałbrzych Anna Rędzia przegrała pojedynek sam na sam z Jagodą Sapor. Do przerwy było 0:0, a w drugiej połowie nadal nie brakowało emocji – po uderzeniach Jagody Szewczuk z jednej i Anny Rędzi z drugiej strony futbolówka zatrzymywała się na poprzeczce i na tablicy wyników wciąż widniał rezultat bezbramkowy. W 65’ uległo to zmianie, gdy Ewa Cieśla dośrodkowała z rzutu wolnego, a Alicja Materek strzałem głową pokonała Oliwię Szperkowską. Kolejne minuty to spokojna gra wałbrzyszanek, które skutecznie broniły prowadzenia ograniczając poczynania łodzianek. W 85’ Ewa Cieśla dośrodkowując z lewej strony wrzuciła piłkę „za kołnierz” Oliwii Szperkowskiej podwyższając na 2:0 i praktycznie zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Do końca nic się więcej ciekawego nie wydarzyło i po emocjonującym meczu AZS PWSZ Wałbrzych pokonał TME Grot SMS Łódź 2:0. Kolejne spotkanie wałbrzyszanki rozegrają w sobotę o godzinie 12.00 u siebie z Czarnymi Sosnowiec.

TME Grot SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:0)

Bramki: Alicja Materek 65’, Ewa Cieśla 85’

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Ostrowska, Zawadzka, Kędzierska, Cieśla, Rozmus, Materek, Rapacka, Głąb (75’ Turkiewicz), Fabova (90’+5 Migacz).