MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

"Autochodzik" dla najmłodszych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 23 maja 2019, 8:31
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, to powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie przy edukacji najmłodszych w sferze przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Wkrótce ruszą zajęcia z najmłodszymi z wykorzystaniem „Autochodzika”. Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci. W domu rodzice, w szkole pedagodzy, również i my stale powtarzamy najmłodszym zasady bezpieczeństwa. Nie zawsze jednak za pomocą suchych faktów można odpowiednio wpłynąć na wyobraźnię szczególnie tego młodego pokolenia. To właśnie z myślą o nich wzbogaciliśmy nasze pomoce dydaktyczne o autochodzik.

Autochodzik - Miasteczko Umiejętności Drogowych - zestaw edukacyjny do nauki zasad ruchu drogowego poprzez zabawę. Dzieci będą miały okazję uczyć się jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Pomocne będą elementy miasteczka drogowego wykonane ze specjalnych tkanin wypełnionych gąbką. Co ciekawe elementy te można zakładać na siebie i przykładowo aby nałożyć na siebie atrapę samochodu należy zapiąć wcześniej pasy. W skład miasteczka wchodzą znaki drogowe, sygnalizatory, elementy takie jak słupki, pachołki i zebra. Całość przystosowana jest do wykorzystania w przedszkolach oraz w wychowaniu wczesnoszkolnym. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję edukować się w obszarze pojęć dotyczących komunikacji drogowej i tego co dzieje się m.in. na ulicy.

Celem programu jest budowanie z jednej strony świadomości zagrożeń, na które narażone są dzieci, z drugiej zaś właściwych na nie reakcji. Budowanie właściwych nawyków staje się kluczem do utrwalenia prawidłowych postaw na drodze w przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe przedszkole

Doposażają uczniów

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Miłośnik gier

Zdolni nagrodzeni

Odtworzą krzyż

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Młodzi i zdolni