MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobusy – gapowicze, kolejne starcie

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 8 sierpnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: DK
Plakaty informują o konsekwencjach jazdy na gapę
Fot. Dominika Krawczyk
Spółka nie ustaje w wysiłkach, by zachęcić mieszkańców do kasowania biletu – dokumentu uprawniającego do przejazdu na określonej trasie i w określonym czasie. Było już straszenie karami, ograniczenie wchodzenia do pojazdu po godzinie 20.30 tylko przednimi drzwiami i współpraca z komornikiem. Przyszedł czas na Krajowy Rejestr Długów.

Na przystankach w różnych punktach miasta i w autobusach, pojawiły się plakaty z hasłem „Nie bój się, kasuj bilet”, informujące o tym, że przewoźnik współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów.

Konsumenci i przedsiębiorcy wpisani do rejestru mogą mieć problem z wzięciem kredytu, leasingu, telefonu stacjonarnego i komórkowego na abonament, internetu, telewizji kablowej czy wynajmu mieszkania lub lokalu użytkowego i zakupami na raty. Przekaz jest prosty – nie kasujesz biletu, dostajesz karę, nie płacisz – trafisz do rejestru. Ponadto plakaty sugerują także, że gdy nie płacimy za przejazd, nie mamy co liczyć na polepszenie komfortu jazdy. Wręcz przeciwnie. W zimie zmarzniemy na przystanku, a w lecie spocimy się w autobusowej saunie.

Czy plakaty podziałają na wyobraźnię gapowiczów, czas pokaże. Jak na razie najskuteczniejsze wydają się jednak częste kontrole i bezwzględni kontrolerzy, których nowa grupa wyjechała ostatnio na trasy.

Czytaj również

Jacek Hugo–Bader – spotkanie autorskie

Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Wałbrzycha są już wykonywane

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 8-08-2010 8:43
i bardzo dobrze,ja kasuje to czemu inny moze sobie nie kasowac.juz dawno powinni trafiac do rejestru długów
~....... 8-08-2010 9:37
jedynym słusznym i skutecznym rozwiązaniem jest zatrudnienie na etacie konduktora w środkach komunikacji miejskiej..jak za dawnych lat bywało. choćby w tzw. godzinach szczytu... Dla mnie wszystkie te "zabiegi" ze strony spółki...to tylko wyrzucanie pieniędzy....oczywiście w błoto... Zatrudnianie przepraszam za słowo..różnej maści" kontrolerów biletów, ograniczanie swobód obywatelskich i narażanie na niebezpieczeństwo zdrowia, życia pasażerów / tylko przednie drzwi..dodatkowe obciążanie inną pracą kierowcy..co on może siedząc za kierownicą ..sam w autobusie ...jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów w ruchu lądowym/ Plakaty, bilbordy etc.KRD..To kosztuje, przecież ktoś musi wypełnić dokumenty..są procedury ...plakat czy bilbord ..koszty, koszty, koszty... Skoro ja płacę za przejazd..to dlaczego inni nie?
~kopidoł 8-08-2010 13:00
Jako, że bardzo mi się podoba pomysł z wsiadaniem i wysiadaniem przednimi drzwiami, poszedłbym dalej...Mianowicie wsiadanie zawsze przednimi drzwiami i kupowanie biletów u kierowcy, żeby uniknąć gapowiczów.Proste.Takim sposobem uniknęło by się w autobusach obecności szerokiej maści "meneli".
~do kopidoł 8-08-2010 14:40
ty to chyba raz na miesiąc autobusem jeździsz,że takie bzdury wypisujesz, bo gdybyś kursował codziennie to byś miał po wyżej uszu takich praktyk, tłoku przeciskania się do środka i spowrotem, żeby wsiaść i wysiąść na krótkim odcinku,do tego wieczne opóźnienia! to jest pomysł skończonego kretyna i tylko debilom może się podobać! menelstwo i gapowiczów można wyeliminować tylko konduktorami!!!
~Tomek 8-08-2010 19:12
Ale zapomnieli dodać że MPK też jest w krajowym rejestrze długów a za co? no właśnie nasz prezydent Piotr Kruczkowski dał wysokie premie spółkom miejskim takich jak:MPK,MZB,MZUK,Zamek Książ no cóż należą się te wysokie premię tylko MZUK i Zamek Książ nasze MPK totalnie nic w tych autobusach nie robi od miasta dostają pieniądze i pytanie gdzie one są? autobusy zniszczone kompletnie się nie nadają do ruchu a co więcej MPK wisi 9 milionów za paliwo.
~zygfryd 8-08-2010 19:39
w wyborach nie zapomnimy podziękować za te "udogodnienia" z otwieraniem drzwi naszemu panu prezydentowi Piotrowi K. i jego poplecznikom ze zdiku!
~sztyrlic i henio 8-08-2010 22:29
No patrzaj Tomasz A jak Henio woził Nyską Ludzi to mu złotówy( te co przy strażypożarnej postoja mają) kolce pod koła kładli i liśćmi zasypywali. A potem władca Sudetów i Pan Hełmca policajów na bursiarza nasłał ! No i biznes bidulkowi padł. To się Henio rozpił. ale jak mu nie przeszkadzali to nikomu za paliwo nie wisiał honorowy był herbatnik!
~Endrju 9-08-2010 6:34
Ja tam nie jeżdżę autobusami ale wydaje mi się, że pomysł WSIADANIA przednimi drzwiami byłby bardzo skuteczny. Tak jest w wielu krajach Europy i zdaje to egzamin. Po prostu wsiadasz koło kierowcy i pokazujesz, przejazdówkę, kasujesz bilet, odbijasz kartę magnetyczną albo kupujesz bilet u kierowcy. Wysiada się normalnie z tyłu - jak się chce. A jak ktoś będzie kombinował z wsiadaniem z tyłu i powiedzmy będzie głuchy na reakcję kierowcy to wtedy inni pasażerowi powinni się głośno sprzeciwiać takim burakom bez biletu.
sanityfair 9-08-2010 9:00
Z tym wpuszczaniem przednimi drzwiami i kontrolą przy wsiadaniu to trochę nieudany pomysł, moi państwo. Wystarczy, wsiadając do autobusu po tej 20.30, odpowiednio "stanowczym głosem" powiedzieć dwa słowa: "Górnik Wałbrzych", by otrzymać przyzwolenie na jazdę za darmo. Tak jest - kilkakrotnie widziałem takie sytuacje. Kierowca nie reagował - bo wiemy, że nasi kibole nieobliczalni są. A pomysł pana Endrju, powyżej, wzbudza moją radosność. Zbyt wielka to wiara w ludzi, by sądzić, że inni pasażerowie się sprzeciwią wsiadaniu innymi-niż-przednie drzwiami, zwłaszcza, że takie praktyki uskutecznialiby zapewne wspomniani górnikowałbrzyszanie i przedstawicielki moherowych szwadronów. Dlatego: konduktorzy FTW!
~pracownik 9-08-2010 10:04
gapowicze,gapowiczami,już niedługo bedziecie jeździć busikami,pracuję w mpk i co się tam dzieje to lepiej nie mówić.Pan prezes ostatnio powiedział,że jak go wyrzucą z MPK to pójdzie pracować jako prezes do biedronki....co Wy na to?
~Enrju 9-08-2010 11:09
Właśnie to nasze takie polskie małostkowe podejście do sprawy powoduje, że żyjemy w takim bajzlu. W Hiszpani wchodzi się przez przednie drzwi i jakoś nie mają problemu z kibolami chociaż w piłkę gra się o wiele lepiej i więcej kiboli łazi po ulicach. Najlepiej odwracać się i udawać że się nic nie dzieje a chwilę później narzekać z sąsiadką jakie to bydło jeździ autobusami. A jak jeden z drugim zwróciłby uwagę takim wyrostkom że "źle czynią" to prędzej czy później byłoby normalnie. Warunek jest taki, że WSZYSCY zwracaliby uwagę jak coś się dzieje. A tak to będziemy żyli w kraju gdzie łobuzy będą górą i będzie coraz gorzej...
~Adrian 9-08-2010 16:35
ZDiK nie jest spólką...
Maku 9-08-2010 16:35
Wchodzenie przednimi drzwiami, czy przeciskanie się ich połówką (bo druga zarezerwowana jest na "intymny" kącik dla kierowcy)? Sposób na gapowiczów to tylko stały kontroler w autobusie + jeszcze jeden pomysł, o którym teraz nie wspomnę. O uczciwości wielu pasażerów nie wspomnę. Na tę nie bardzo można liczyć. Reszta to strata pieniędzy jak wspomniał ktoś wcześniej.
~bezrobotny 14-11-2011 4:10
niech kaczynski da mi prace to tez bede kasowal bilety

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Małymi krokami o planetę dbamy"

Piknik Krynoliny odbędzie się w Szczawnie–Zdroju

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Zrobili porządek w okolicach zamku Cisy

Dodatkowe autobusy dowiozą wałbrzyszan na Festiwal Kwiatów i Sztuki