MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Autobusem na legitymację

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 grudnia 2009, 15:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Dominika Krawczyk
Już od nowego roku studenci, którzy posiadają plastikowe wersje legitymacji studenckich, będą mogli wykorzystywać je także jako e – karty, czyli bilety okresowe w komunikacji miejskiej.

Pomysł, by uprościć życie żakom, przegłosowali miejscy radni. Dzięki nowemu typowi legitymacji z elektronicznym chipem studenci będą mieli prostsze życie.
- Od stycznia elektroniczną legitymację studencką będzie można doładować jak e - kartę - zapewnia dyrektor ZDiK, Andrzej Piękny.
Dzięki temu studenci na pewno zyskają trochę miejsca w portfelu. Z nowego rozwiązania skorzystają uczniowie Politechniki i PWSZ Wałbrzych. Jednak okazuje się, że nie wszyscy. Studenci I roku posiadają nowe legitymacje tzw. elektroniczne, które od stycznia będą mogły być wykorzystane jako bilety okresowe.
- Legitymacje elektroniczne będą sukcesywnie wprowadzane i wydawane studentom I roku również w następnym roku akademickim 2010/2011 oraz w kolejnych latach - wyjaśnia Katarzyna Gęborys, rzecznik prasowy PWSZ. - Natomiast uczelnia nie przewiduje wymiany legitymacji studenckich papierowych na elektroniczne - dodaje.
Oznacza to, że studenci II i III roku, posiadający stary typ legitymacji, nie będą mieli możliwości wykorzystać tej szansy.
- Uważam że to niesprawiedliwe - mówi z oburzeniem Justyna, studentka III roku. - Skoro jest taka możliwość, to uczelnia powinna umożliwić chętnym wymianę legitymacji - żali się dziewczyna.
Pomysł jest rewelacyjny - twierdzi radny Paweł Szpur - Myślę że studenci będą zadowoleni z tego rozwiązania. Oczywiście marzeniem jest, by studenci na podstawie jednego dokumentu elektronicznego, mogli podróżować po całym świece, ale na to trzeba jeszcze poczekać – tłumaczy radny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Wędkarska przygoda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przeszkadzała mu wiata

Zagospodarowali szczyt

Nieco inne zakończenie

Zagłosują "za" absolutorium?

Drzewa za frekwencję