MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Autobus miejski z Wałbrzycha do Głuszycy

Wiadomości: Wałbrzych/ Region
Czwartek, 21 sierpnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 19:20
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
1 września ruszą regularne połączenia pomiędzy Wałbrzychem i Głuszycą. – To efekt wspólnej polityki prowadzone w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej, która tworzy spójną, nowoczesną sieć komunikacji miejskiej między gminami – mówił Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha podczas podpisywania porozumienia z Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec.

Na tej linii kursować będzie autobus linii nr 5. Będzie to przedłużona trasa z Wałbrzycha przez Jedlinę Zdrój aż do Głuszycy Górnej.

- Podjęcie tej decyzji ze strony radnych nie było łatwe. Odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne z mieszkańcami. Dzisiaj efektem tych działań jest podpisanie tego porozumienia z Wałbrzychem. Rozkład jazdy dostosowaliśmy dla młodzieży szkolnej dojeżdżającej do wałbrzyskich szkół. Nie bez znaczenia była również możliwość przewozu osób niepełnosprawnych, które dzięki nowoczesnym autobusom będą miały łatwiejszy dostęp do komunikacji. Ceny biletów to kolejna korzyść dla naszych mieszkańców - mówiła Alicja Ogorzelec, burmistrz Głuszycy.

Linia nr 5 będzie wykonywała w dni robocze 6 kursów (2 kursy przedłużone z przystanku końcowego przy ul. Wałbrzyskiej w Jedlinie – Zdroju do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej i 4 kursy przedłużone z przystanku końcowego przy ul. Noworudzkiej 24 do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej) oraz 4 kursy w soboty, niedziele i święta (1 kurs przedłużony z przystanku końcowego przy ul. Wałbrzyskiej w Jedlinie – Zdroju do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej i 3 kursy przedłużone z przystanku przy ul. Noworudzkiej 24 do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej).

Ceny biletów miejskich to 2,40 zł (bilet normalny), 1,20 (bilet ulgowy) . Za kursy autobusu Głuszyca będzie płaciła 4700 zł miesięcznie. To kolejne tego typu porozumienie, zawarte pomiędzy Wałbrzychem i gminą powiatu wałbrzyskiego. Wcześniej zawarto podobne z Boguszowem-Gorce oraz z Jedliną-Zdrój i Mieroszowem.

Czytaj również

Przed nami kolejny Festiwal Reżyserii Filmowej

Po co nam Unia?

Rusza remont ulicy Garbarskiej

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~kaja 21-08-2014 7:51
Brawo, Pani Burmistrz. Pokonała Pani upór i zacietrzewienie Rady. Gratuluję.
~kl 21-08-2014 9:10
A p. burmistrz zapłaci na dwie raty: I jak będzie miała i II jak będzie chciała aż nam te kursy Wałbrzych odwoła!
~Ola 21-08-2014 10:00
A kiedy p. Szełemej załatwi autobus do Dziećmorowic. Najlepiej przedłużyć zwykłą linię 5, wtedy nie będą stać stadami na końcowym przystanku w Rusinowej.
~ 21-08-2014 10:34
Linia 4 i 20 lub 33 do Walimia przez Dziećmorowice, Zagórze Śląskie, a powrót przez Jugowice
~ania33 21-08-2014 11:15
Panie Szełemej czekamy na kurs 5 do Krakowa niech dalej ciemniaki Wałbrzyskie płacą podatki na komunikację w nie swoim mieście. P.S. linię nr.8 prosimy do Wrocławia będzie mega dojazd dla studentów i oczywiście cena 2.40 i 1.20zł.
~v 21-08-2014 14:36
a może 2 puścić do Pobierowa albo Rewala przez Zielona Górę i Gorzów. 15 puścił bym do Pragi przez np. Nachod.
~Ola 21-08-2014 16:04
Dzięki za 5 do Dziećmorowic.
~sonia 21-08-2014 16:37
To,że "5" została wprowadzona jest zasługą Rady Miasta,która w większości była za "5" a mieszkańcy mają wybór- "5" czy "nyska"? Najważniejsza to zdrowa konkurencja. A pamiętacie jak prywatni przewowźnicy "podjeźdźali" na przystanki 2 min przed PKS-em.? Czy wtedy było ok ????
~~123 21-08-2014 17:07
Jak widzę te marudzące komentarze to się niedobrze robi, polska mentalność nigdy się nie zmieni.
~:) 21-08-2014 21:33
A Ja jestem za takim przedłużeniem linii "5" i nie mam nic przeciwko że niby moja część podatku na to idzie,ile ludzi przyjedzie na basen czy do sklepów którymi są właściciele Wałbrzycha, więc suma summarum będzie na plus :)
~Do "sonia" 21-08-2014 22:14
Zdrowa konkurencja jest wówczas, gdy np. dwie firmy działają na danym rynku w podobnych okolicznościach, a tu tak nie jest. Jest firma, Śląskie Konsorcjum Autobusowe, promowana przez Doktora z Wałbrzycha, której okoliczne gminy będą dopłacać do działalności, a Wałbrzych sprezentował tabor autobusowy i są lokalne firmy, w których nierzadko pracują Wasi sąsiedzi, które takich promocyjnych dopłat i autobusów nie dostają i muszą sobie radzić jak mogą by nie utonąć. Więc gdzie tu "zdrowa" konkurencja. Doktor podejmie "współpracę" z okolicznymi gminami, nagoni SKA "klientów", a małe lokalne firemki padną, a jak już nie będzie "zdrowej" konkurencji, będzie monopol.. A gdzie w tym lokalny patriotyzm? Może zamiast ładować kasę firmie z daleka, warto by było zastanowić się nad wsparciem tych naszych
~ 10-02-2019 19:41
do: ~Do "sonia" (22:14)
Jaki patriotyzm a to że nyskarze biorą cztery razy więcej za bilet to nic?i do tego laska wielka jak wydadzą bilet
~ewcik 21-08-2014 22:35
też jestem za ;) przynajmniej mogę sobie jechać na spacer i pozwiedzać okoliczne miejscowość .Dzięki 5 jestem teraz często w Jedlinie a i inne miejscowości są warte odwiedzania ;) Ktos kto nie ma samochodu teraz ma wygody i nie marudzi tylko cieszy się a mrudzi tylko taki co ma brykę i to jeszcze służbową i my płacimy w dodatku za jej utrzymanie !Jak można ciągle psioczyć na wszystko co robi prezydent ? to jest człowiek który działa i myśli o ludziach a nie o karierze i wypychaniu sobie kieszeni -jak to te marudy tu robią! piszą bzdury z zazdrości i tyle! popieram to co robi nasz prezydent !
~wałbrzychu 27-08-2014 8:16
Kiedy będzie linie 6 z Podgórze do Szczawno Zdrój. a linie 10 z Konradów przez Stary Zdrój przez Plac Grunwaldzki przez Podgórze do Albo Kozice Albo Rusinowej. a linie 30 z Wałbrzycha przez Stary Zdrój przez Piaskowa Góra przez Podzamcze przez Szczawienko do Świebodzice. a linie 31 z Wałbrzycha przez Stary Zdrój przez Piaskowa Góra przez Podzamcze przez Szczawienko przez Świebodzice do Świdnica. a linie nowe z Wałbrzycha przez Olszyńca przez Walim do Rzeczki linie 2 Albo 18 z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorce przez Kuźnicom i Staremu Lesieńcowi. a linie z 2 albo 18 do Czarnego Boru. a nowe linie z Wałbrzycha przez Boguszowa-Gorce do Kamienna góra a nowe linie z Wałbrzycha przez Dziećmorowice przez Złoty las przez Lubachów do Zagórze Śląskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poseł Murdzek z wizytą w Boguszowie–Gorcach

Wałbrzych pełen alimenciarzy

XVII Dolnośląski Festiwal Zupy za nami

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius