MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Asystent starosty może spać spokojnie

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 23 września 2014, 13:39
Aktualizacja: 23:00
Autor: PAW
Fot. red
Radny powiatowy Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się z interpelację do starosty Józefa Piksy z prośbą o ponowne rozpatrzenie możliwości likwidacji stanowiska asystenta starosty.

Funkcję asystenta starosty pełni Mateusz Mykytyszyn. Już kilka miesięcy temu radny Krzysztof Kwiatkowski apelował do starosty o to, by zlikwidował stanowisko asystenta, a środki zaoszczędzone w ten sposób przeznaczył na inne, istotne dla powiatu sprawy, które należy rozwiązać.

Teraz Krzysztof Kwiatkowski ponownie złożył interpelację w tej sprawie. Jego zdaniem, „…funkcja ta nie przynosi żadnych korzyści dla powiatu wałbrzyskiego i stanowi tylko posadę dla politycznego kolegi Pana Starosty, który pracę w Powiecie Wałbrzyskim otrzymał bez konkursu…”

Krzysztof Kwiatkowski powrócił do tematu likwidacji stanowiska asystenta i zaapelował, by zaoszczędzone środki wykorzystać na wykonanie cząstkowe naprawy drogi powiatowej w Jugowicach przy ulicy Górnej.

Starosta Józef Piksa w swojej odpowiedzi odniósł się jedynie do tematu naprawy cząstkowej drogi, a mianowicie poinformował radnego o tym, że 16 września na wskazanym odcinku drogi został przeprowadzony remont cząstkowy. Starosta nie odniósł się ani jednym zdaniem do apelu o likwidację stanowiska asystenta starosty.

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Co słychać w Wałbrzychu?

Żłobek już wkrótce

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 56 23-09-2014 11:40
Przecież Pan Mykytyszn jak obserwuję , nie tylko zatrudniony jest w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu na etacie , .....................
~Piskorz 23-09-2014 14:24
Dziwne określenie, "polityczny kolega". Radny powiatowy chyba się z choinki urwał, albo nie zauważył, że obecnie każdy szef dobiera sobie współpracowników według swoich kryteriów, które to zarazem stanowią formę konkursu. Konkluzja jest taka, że Starosta wybrał osobę tą, która mu najbardziej odpowiadała i nie musi się z tego tłumaczyć ani uzasadniać, gdyż to on z nią współpracuje, a nie pan Radny powiatowy. Dla mnie to jaskrawe pieniactwo pana Radnego powiatowego. Nadmienię tylko, że nie znam ani jednego, ani drugiego, to tak dla jasności.
~Wałbrzyszanin 56 23-09-2014 18:12
Z mojej obserwacji wydarzeń wałbrzyskich wynika ze Pan Mykytyszyn nie tylko zajmuje stanowisko i etat w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, ale widać go również na konferencjach prasowych w innych urzędach , czyżby wykonuje tam prace jako WOLONTARIUSZ?. Czy tez przytula jakąś KASIORKĘ ?
~ela 23-09-2014 20:42
Do wałbrzyszanina, żal, że ktoś jest aktywny i kompetentny. Zapotrzebowanie na takie osoby jak Mykytyszyn było jest i będzie a tak na marginesie, wiem to, nie jest zatrudniony w innym urzędzie - zazdrośniku.
RebelYellWch 23-09-2014 21:22
Typowy przykład arogancji władzy, fikcyjne stanowisko rodem z komunii.
~- 23-09-2014 23:40
Ludzie czy Wy nie widzicie co się dzieje w powiecie? Czy na prawde nie widzicie jak zaniedbane są drogi powiatowe? Czy nie widzicie co się dzieje w starostwie? Długo jeszcze obywateli, którym się nie podoba taki stan rzeczy będziecie nazywać pieniaczami? PeO sprzedało ten kraj bo wy na to pozwoliliście!!! Państwową koksownie, która przynosiła zyski dla tego kraju sprzedano prywatnej spółce i co? Kto się odezwał? NIKT!!!
~Widzimy 24-09-2014 10:11
Zamieszanie na koksowni wywołało SLD, ale przynajmniej prezesem z desantem byli wałbrzyszanie. Po roku najwięcej zamieszania narobił PIS, hordy wrocławian "zasiliły" koksownię, wymieniając w ciągu jednego dnia desant Sldowców z prezesem na czele. I tak już zostało, Pisowcy później zostali POwcami /nie są krowami, każdy przecież może zmienić poglądy/. Ostatni etap to prywatyzacja, Spółka SP została sprzedana Spółce SP tyle, że giełdowej. Teraz odbywa się najazd z Górnego śląska, oczywiście z nowym prezesem na czele, ten przynajmniej łyknął w swoim długim życiu trochę koksowni. Właściciel, JSW wprowadza powoli swoje rządy, a to oznacza, że mając na uwadze własne dobro, sam będąc w kłopotliwej sytuacji jak i cały przemysł wydobywczy, że czasy świetności koksowni minęły, a co jest pod kołdrą
~WKPG 24-09-2014 11:16
Psy szczekają karawana jedzie dalej, szkoda że w Wałbrzychu wciąż funkcjonują takie wynalazki jak Kwiatkowski , Rosiak małomiasteczkowi wyśmiewcy budujący swoją wątłą pozycje plując w każdego kto nie jest z nimi w układzie. Wyglądają oni jak Wałbrzych gdy był szary brudny zaniedbany, ale to już historia. Teraz jest Nowy Wałbrzych z NOWYM Pl.Magistracki, NOWYM Parkiem Sobieskiego, Nowym spojrzeniem mieszkańców jaki i turystów. I tego chcemy jako mieszkańcy Naszego Nowego Wałbrzycha. WAŁBRZYCH THE BEST !!!
~adelis 24-09-2014 12:29
..a może radny powinien zrezygnować ze swojej niebagatelnej diety, która obciąża nas podatników, bo nie widać efektów jego pracy
~Wałbrzyszanin 56 24-09-2014 13:23
D tej " Eli " jeżeli jedna osoba zajmuje kilka etatów to chyba nie jest inaczej - tylko blokuje jednocześnie kilka etatów dla innych osób. Tak jest w takich firmach gdzie rządzą kolesie , tak jest tez w Służbie zdrowia w Powiecie itp. itd. Jak można wywnioskować z twojej wypowiedzi to ty popierasz taki stan rzeczy. I nadal nie wierzę w to że Pan Mykytyszyn to wielki WOLONTARIUSZ. Ty byś pracowała za DZIĘKUJĘ za to słowo się dzisiaj nic nie kupuje . I zazdrośnikiem nie jestem - tylko chce aby podatnicy w Wałbrzyszanie znali prawdę od początku do końca. Chyba nie pracuje za 500 zł. tak jak to obiecuje Urząd Pracy w Wałbrzychu ludziom na umowy śmieciowe.
~ 25-09-2014 9:42
Najbardziej nowy Wałbrzych jest na Sobięcinie. Rudery, smród i brud.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Raport prezydenta

Pomnik Smoleński

Castle Party odwołane