MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Apollo wraca

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 maja 2020, 9:26
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 9:19
Autor: red
Fot. archiwum
Po trzech miesiącach przerwy widzowie ponownie zasiądą w fotelach przed wielkim ekranem. Trwają intensywne prace przygotowawcze, które mają zapewnić gościom Kina Apollo poczucie bezpieczeństwa i komfort oglądania filmów.

Kino Apollo należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego zostanie ponownie otwarte 6 czerwca. Od tego dnia, zgodnie z rozporządzeniem administracji rządowej, wycofane zostają restrykcje dotyczące branży kinowej. Konieczne będzie przestrzeganie wytycznych sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa widzów
i pracowników.
- Intensywnie pracujemy nad tym, aby wszyscy mogli czuć się w naszym kinie bezpiecznie i komfortowo. To dla nas niezwykle ważne. Cieszymy się, że możemy ponownie wznowić naszą działalność, ale zachowujemy przy tym pełną ostrożność i rozwagę. Przygotowania do przywrócenia naszej aktywności trwają już od dwóch tygodni. Wdrażamy specjalne procedury bezpieczeństwa higienicznego nie tylko zgodne z wytycznymi ministerstwa, ale też wykraczające poza nie. Chcemy, żeby wszyscy czuli, że mogą bez obaw odwiedzić nasze kina – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Zgodnie z wytycznymi rządowymi obsługa kina będzie pracować w maseczkach albo przyłbicach, przy kasach staną przegrody, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą się stykać widzowie. Sale będą wypełniane maksymalnie do połowy, wietrzone po każdym seansie, widzowie będą mogli uczestniczyć w seansach w maseczkach, a wybór miejsca na widowni będzie się odbywał z zachowaniem odpowiedniego dystansu.
- Na początku na pewno nie wrócimy z pełną ofertą, jaką proponowaliśmy widzom przed wybuchem pandemii. Jestem optymistą, ale rzeczywistość oceniam realistycznie. W pierwszym tygodniu zaproponujemy dwa seanse dziennie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów higienicznych konieczne będą dłuższe przerwy między seansami. Przyglądamy się też propozycjom dystrybutorów, zaczynamy układać repertuar. Podamy je z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Od jutra zaczynamy również działania informacyjne i promocyjne. – dodaje Jarosław Perduta.

Kino Apollo było zamknięte przez niemal 3 miesiące. W tym czasie instytucja, podobnie jak inne kina należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, włączyła się do organizacji szeregu działań online dla swoich widzów. DCF jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal filmowy online w czasie pandemii. Filmy pokazywane na Long Story Short Film Festiwal były oglądane ponad 21 tysięcy razy. Online dostępne były między innymi spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Młodzieżowego Klubu Filmowego, aktorskie czytania oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Regulują Szczawnik

Książ zapłaci czynsz

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~marcin 29-05-2020 10:55
to jedyne kino w Wałbrzychu które sie ostało spośród wszystkich starych dobrych kin w Wałbrzychu . Czy ktoś jeszcze pamięta - Barbórka, Mieszko, Oaza, Lalka ,Polonia, GDK. Zorza ?
~Hotelowo 29-05-2020 11:32
do: ~marcin (10:55)
Dzięki PiSowi będzie zamknięte bo 3 miesiące bez zarabiania, to kula w łeb takim obiektom. Mało ludzi będzie się decydowało iść do kin, bo będą się bać. Zakłady zwalniają ludzi, ludzie nie mają już kasy ! Wczoraj w sklepie dziecko mówi do brata, na takie rzeczy już nas nie stać, nie możemy ich kupić ! Oznacza to, że nadchodzi bieda i to gruba bieda, Rząd PiSu nie ma na to żadnej rady, trwoni pieniądze na wybory które się nie odbyły, wydaje na inne bzdety.
~marcin 29-05-2020 13:02
do: ~Hotelowo (11:32)
wolisz jak w Szwecji wszystko działa tylko ludzie umierają na potęgę a starszych sie uśmierca ?
~Hotelowo 29-05-2020 14:40
do: ~marcin (13:02)
Koronawirus to ściema PiSu kaczyński lata bez masek, jego ludzie to samo, spotykacie się w restauracjach albo przy pomnikach ! Wybory organizujecie a stara kopalnie i inne obiekty zamknęliście.
~ponury troll 30-05-2020 11:59
do: ~Hotelowo (14:40)
Ściemą jest twoja inteligencja. Proponuję by komentarze za ciebie wstawiał szympans z Wrocławskiego ZOO , będą zdecydowanie lepsze
~Plastikowy Romek 29-05-2020 13:13
Jak widać,kino które lata świetności ma za sobą, ludzie oglądają filmy na 60 calowych plazmach w domu, potrafi sobie poradzić w epidemii. Aqua Zdroj nie potrafi, a jest monopolistą w Wałbrzychu.Stara kopalnia cienko przędzie. To jak to jest? Widać,że są ludzie, którzy potrafią zarządzać i są tacy, którzy mimo dotacji nie potrafią. Nazwiska są nie istotne.Każdy wie.
~Hotelowo 29-05-2020 14:37
do: ~Plastikowy Romek (13:13)
Co ty porównujesz kino jeden budynek, który ma może z 5 pracowników, do Aqua Zdroju gdzie tam są wielkie budynki, hotel, pływalnia, sauna, masaze itd. Pracuje tam sporo ludzi. To samo Stara Kopalnia kilka budynków i sporo pracowników.
~Tss 29-05-2020 17:56
do: ~Hotelowo (14:37)
Wiecej obiektow, wieksza infrastruktura = WIEKSZE MOZLIWOSCI, tylko trzeba odpowiednio zarzadzac
~ponury troll 30-05-2020 12:01
do: ~Hotelowo (14:37)
Weź nie siej bzdur, pozwalniali ludzi z tych spółek miejskich i nie jest to wina Kaczora tylko nieudolnych prezesów, mój prezydent zatrudnił nieudaczników ale nie miał z kogo wybierać. Musiał tych z nadania PO,
~ 6-06-2020 13:49
POKOlesie sieja nienawisc bo to jest program szalonej opozycji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są pieniądze na kluczowe drogi

Interaktywne gry

Wymień ogrzewanie

WORD–y wracają do formy

Miasto broni strażników