MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Apelują o rozwagę

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 12 marca 2020, 14:21
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 8:21
Autor: red
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Burmistrz Szczawna – Zdroju zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie zorganizowano po raz drugi w związku z pojawieniem się koronawirusa. Posiedzenie odbyło się z udziałem Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu, pracowników Urzędu Miejskiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz dyrektorów instytucji kulturalno-oświatowych.

Podczas posiedzenia omówiono sprawy związane z podjętymi i planowanymi działaniami wynikającymi z występującego zagrożeniem. Dyrektor PSSE w Wałbrzychu zwróciła szczególną uwagę na przestrzeganie przez wszystkich obowiązujących zaleceń dotyczących zasad higieny oraz bieżącego śledzenia oficjalnych komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia w tym zakresie. Ponadto Dyrektor PSSE w Wałbrzychu apeluje o nie wzbudzanie paniki.

W związku z oficjalną informacją medialną Premiera Mateusz Morawieckiego o ograniczeniu funkcjonowania placówek kulturalno-oświatowych oraz obiektów sportowych, omówiono sprawę funkcjonowania placówek na terenie gminy. Ze względu na rekomendacje dotyczące ograniczenia ilości imprez masowych, które odbywałyby się z udziałem większych skupisk ludzi, jednocześnie mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, Burmistrz podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto w najbliższym czasie. Jednocześnie członkowie zespołu dostrzegają trudności, jakie wywołuje zaistniała sytuacja dla przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych funkcjonujących na terenie gminy.

Ważnym zagadnieniem, jakie omówiono, jest objęcie opieką i troską osoby starsze, przewlekle chore czy samotne, które należą do grupy ryzyka. Osoby samotne, które nie mają zapewnionej opieki, mogą zwracać się o pomoc do Straży Miejskiej tel. 606 743 008 lub Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 74 840 05 92.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego apeluje o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tym zakresie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrób sobie test

„Czesne za ZERO?” – TAK

Raport prezydenta

Więcej trenujących

Wręczyli nagrody

Przedsiębiorcy składają wnioski

Wraca temat parkowania

Toyota wznawia produkcję