MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Anna Zalewska mówi o programie PiS–u

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Czwartek, 9 lipca 2015, 13:30
Aktualizacja: 17:16
Autor: PAW
Fot. PAW
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska podsumowała trzydniową konwencję swojej partii oraz program kandydatki na premiera Beaty Szydło.

W konwencji udział wzięło około 300 ekspertów, odbywały się panele tematyczne.
- Dyskusja była prowadzona na argumenty. Wbrew temu, co mówi koalicja rządząca, mamy program, który jest efektem kilkuletnich doświadczeń i pracy w terenie – mówi Anna Zalewska. – Beata Szydło zaprezentowała 150-osobowe zaplecze ekspertów i ewentualnych członków przyszłego rządu.

Posłanka odniosła się do zarzutów PO i PSL, że PiS wiele obiecuje, ale nie wskazuje źródeł finansowania.
- 500 złotych na dziecko. Zarzut, jaki się nam stawia, to koszt 50 miliardów złotych rocznie. Według naszych wyliczeń, to koszt 22 miliardów złotych rocznie. To realny koszt dodatku na każde drugie i kolejne dziecko. Aż 51 procent dzieci w Polsce to jedynaki i ich nasz program nie dotyczy. Pomocą tą obejmujemy dzieci ze wszystkich środowisk, a obecnie z systemu ulg podatkowych są wykluczeni rolnicy i bezrobotni – mówi posłanka. – Pieniądze na to mają pochodzić z podatku VAT, który pozostanie na rynku, a to przychód w wysokości 9 miliardów złotych, a ponadto należy uszczelnić system podatkowy, bo wycieka z niego około 52 miliardów złotych rocznie.

W kwestii powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, Anna Zalewska mówi:
- Zarzut nam stawiany to koszt 20 miliardów złotych rocznie. My mówimy, że w 2015 roku to koszt około 5,5 miliarda złotych. W kolejnych latach ta kwota będzie rosła, ale maksymalnie wyniesie 13 miliardów złotych rocznie. Środki na ten cel można zdobyć poprzez zahamowanie wyprowadzania podatków z Polski do innych krajów, a także należy opodatkować sklepy wielkopowierzchniowe podatkiem obrotowym, a to da przychód w wysokości 3 miliardów złotych rocznie.

Ostatnim punktem programu Beaty Szydło, do którego odniosła się Anna Zalewska, jest kwota wolna od podatku.
- Zarzut PO i PSL to koszt 20 miliardów złotych rocznie. Według nas zwiększenie kwoty wolnej od podatku o 5 tys. zł. spowoduje spadek dochodów budżetu o około 20 procent, co oznacza realny skutek w postaci 7 miliardów złotych rocznie – mówi posłanka. – Należy wprowadzić podatek bankowy, a to da 5 miliardów złotych rocznie przychodu. Mamy swoich ekspertów i oni wskazują źródła finansowania. PO i PSL doprowadziły do ruiny ZUS i zadłużyły państwo i dlatego my mamy odwagę mówić o ich błędach oraz o możliwościach wyjścia z tego kryzysu.

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 9-07-2015 13:35
zabierzcie to straszydło! dzieci mają później koszmary !
~v7 9-07-2015 14:04
Zakupy robię w Biedronce, bo tam jest super, zajadam się w Pendolino kotlecikiem, bo ładnie pachnie, zajumałam wam kasę z OFE, żebyście mogli leżeć POd kasztanami, a nie palmami, stójcie w kolejce do lekarza bo tam jest dobra oferta, zagranicę w celach POznawczych. Jak chcecie to wam loda POstawie. POzdrawiam Ewa.
~wlazodupiecPO 9-07-2015 14:18
Widze po komentarzu, że pisowskie pomiotło znowu się burzy..., bo nie może pojąć, iż nie chodzi o to, aby cokolwiek stworzyć czy budować ale o szum medialny i wrażenie, że się działa... Pisowskie pomiotło nie ma pojęcia o marketingu politycznym czyli o technikach manipulacyjnych tzn. o robieniu w konia wyborców... czyli plebsu, który chce aby mu mówiono, to co chce usłyszeć a nie o jakiś tam problemach... Znowu pisowskie pomiotło przerżnie wybory w Wałbrzychu, bo nie chce robić lemingów w trąbę (a lemingi w trąbę chcą być robieni... )
~ 9-07-2015 15:05
"Beata Szydło zaprezentowała 150-osobowe zaplecze ekspertów i ewentualnych członków przyszłego rządu", tiaaa, ekspertów Maciarewicza pamiętamy :) Po za tym, 80% obietnic pisiaków nigdy nie będzie spełniona, bo nigdy nie będzie na to pieniędzy, jeśli ktoś w to wierzy, to ... no cóż, pewnie wierzy też w św. Mikołaja i potwora z Loch Ness. Ale, to u pisiaków norma. Jakoś mi się tak wydaje, że powstanie koalicja z pewnym, nie całkiem trzeźwym rockmanem, a co za tym idzie, powtórzy się scenariusz z lat 2005 - 2007, po krótkiej promocji "sukcesu" zacznie się upadek i pikujący lot w przepaśc. Ale, za to będzie wesoło ...
~Wyborca 9-07-2015 21:21
O fani smakoszy ośmiorniczek się odezwali :) Najpierw niech wasza Kopaczowa upubliczni raport NIK dotyczący ZUS. Platformersi trzęsą się ze strachu aby naród nie dowiedział się o bankructwie ZUS i wielomilionowych przekrętach !! A i jeszcze prośba aby ministra Mucha rozliczyła się z pieniędzy na koncert Madonny. Będziemy wtedy mogli pogadać z PO :)
~a kysz! 9-07-2015 22:50
Bezczelność platformianych propagandzistów POraża. Wyście juz swoje zrobili, gęba w kubeł i do domu.
~pasażer 10-07-2015 0:37
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. . Ewangelia Mateusza 10, 34-36
~Antywyborca 10-07-2015 6:40
Wyraz twarzy tej pani mowi wszystko,to samo dobro,czy tez Ziobro wyziera?a ile to dobrego do tej pory zrobila ta pani dla Walbrzycha?I nasuwa sie pytanie;kiedy Antek policmajter wyjdzie z ukrycia i zacznie ujadac?
~Piskorz 10-07-2015 8:37
Najwyższy czas dać odpocząć politykom PO. Skutki ich przemęczenia są nad wyraz widoczne. Należy im się długi urlop, tak ze dwie kadencje, może w Tunezji, Egipcie?
~:( 10-07-2015 19:46
Antywyborco, ta Pani tak się uśmiecha...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co ze stadionem?

Pieniądze dla działkowców

Będzie referendum?

Ratują koźlęta

Dyduch z numerem 1